Latvija sūtīs karavīrus cīņai ar teroristu grupējumu Daesh

1 komentārs
Latvija sūtīs karavīrus cīņai ar teroristu grupējumu Daesh
FOTO: LETA

Ministru kabinets šodien atbalstīja Latvijas karavīru nosūtīšanu uz militāro operāciju Irākā pret teroristisko organizāciju Islāma valsts jeb Daesh un ANO misiju Mali. Gala vārds par karavīru nosūtīšanu uz Irāku un Mali būs jāsaka Saeimai.

Lai gan operācijas termiņš starptautiskajos dokumentos patlaban nav nostiprināts, tomēr, ņemot vērā uzticēto uzdevumu raksturu un apjomu, tiek plānots Nacionālo bruņoto spēku dalību pret Daesh vērstajā starptautiskās koalīcijas militārajā operācijā Irākā noteikt uz laiku līdz 2018. gada 1. februārim.

Savukārt ANO vadītajā visaptverošajā stabilizācijas misijā Mali Nīderlandes vadītā informācijas apstrādes štāba vienības sastāvā NBS plāno sākt piedalīties no 2016. gada februāra.

Lai arī Saeimas lēmuma projektā minēts, ka operācijā pret džihadistiem plāno piedalīties līdz desmit karavīriem, reāli februārī uz Irāku dosies pagaidām seši karavīri.

Operācijā Irākā Latvijas kontingents iekļausies Dānijas kontingenta sastāvā ar nelielu apmācību grupu Irākas drošības spēku apmācīšanā.

Plānots, ka NBS karavīri nepārvietosies pa sauszemi ārpus bāzēšanās vietām. Latvijas karavīriem Irākā un Mali nav paredzēts piedalīties kaujas darbībās.

Viņiem gan tiks izsniegti individuālie aizsardzības ieroči, lai nepieciešamības gadījumā viņi spētu sevi aizstāvēt.