Latvijā strauji turpina augt jaundzimušo skaits

1 komentārs
Latvijā strauji turpina augt jaundzimušo skaits
FOTO: LETA

2014. gada septiņos mēnešos valstī reģistrēti 12 488 jaundzimušie, un tas ir par 554 mazuļiem vairāk nekā 2013. gada pirmajos septiņos mēnešos. Jūlijā valstī reģistrēti 2 019 jaundzimušie – par 94 vairāk nekā pērnā gada jūlijā (šī gada jūnijā – 1 813 dzimušie), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Latvijā turpinās ne tikai dzimušo skaita pieaugums, bet arī palielinās noslēgto laulību skaits. Šī gada septiņos mēnešos Latvijā noslēgtas 6 186 laulības, kas ir par 383 laulībām vairāk nekā 2013. gada attiecīgā periodā. Jūlijā valstī reģistrētas 1 966 laulības, kas ir par 13 vairāk nekā šajā mēnesī pirms gada (jūnijā reģistrētas 1 377 laulības).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dabiskais pieaugums Latvijā joprojām saglabājas negatīvs, jo dzimušo skaits nepārsniedz mirušo skaitu.  2014. gada janvārī – jūlijā iedzīvotāju skaits valstī, mirušo skaitam pārsniedzot dzimušo skaitu, samazinājās par  4 259 cilvēkiem (pagājušā gada attiecīgajā periodā – par 5 262).

Iedzīvotāju skaits Latvijā 2014. gada 1. augustā bija 1 miljons 994,3 tūkstoši.

TOP komentāri

  • Sarma
    0 0 0

    Sarma

    Prieks ka mazuļu dzimst vairāk. Bet šaubos vai tas būs ilgi. Šobrīd lielāku pienesumu dod 1989.-1992. gadam dzimušie jaunieši, kas veido šobrīd ģimenes, jo tajos gados dzima daudz bērnu. Pēc 1992.gada jau strauji samazinājās. Tas nozīmē ka pēc kādiem gadiem būs straujš kritums. Tas ir tikai loģiski.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl