Komentāri

Latvijā vēlas iekļūt arvien vairāk nelegālo imigrantu. Daļu pārtver uz valsts robežas, taču arvien vairāk nelegālo iebraucēju aiztur valsts iekšienē, un tieši šie ieceļotāji rada arvien lielākus izdevumus. Ja trūkst pierādījumu tam, no kuras valsts imigrants ieradies, to var nākties deportēt līdz pat mītnes zemei, un pērn šīs izmaksas sasniegušas vairākus simtus tūkstošus eiro.

Eiropas Savienība (ES) šobrīd drīzāk stagnē nekā uzrāda ekonomiskās atveseļošanās pazīmes, taču trešo valstu pilsoņiem tā tik un tā ir iekārojams darba tirgus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvija un Baltija kopumā joprojām ir kā tranzītpunkts – galamērķis galvenokārt ir Skandināvija vai Centrāleiropa. Taču šeit atrodas Eiropas Savienības austrumu robeža, tā arī tiek izmantota iekļūšanai blokā.

Lielais nelegālo robežšķērsotāju skaits tieši no Vjetnamas saistīts ar to, ka iepriekš viņi ir strādājuši Krievijas teritorijā, bet pasliktinoties ekonomiskajai situācijai tagad to vēlas atrast Eiropā.

Daudz lielāks skaits – pagājušā gada laikā vien vairāk nekā 1200 personas – jau aizturētas valsts iekšienē. Un šeit rodas problēma. Ja nav skaidru pierādījumu, no kuras valsts personas Latvijā ieradušās, vairāk nekā pusē gadījumu tām nākas apmaksāt ceļu līdz pat mītnes zemei.

Viena cilvēka transportēšana, piemēram, uz Vjetnamas galvaspilsētu Hanoju, izmaksā ap 2000 eiro. Kopā tie esot simtiem tūkstošu eiro, kas bija un visticamāk vēl būs jāpieprasa no valsts budžeta.

Notikumi Ukrainā likuši valsts austrumu robežu stiprināt arī pret iespējamu paramilitāru personu ieplūšanu. Finansiālu ieguldījumu tam apsolījušas Amerikas Savienotās Valstis.

Atsevišķos jautājumos robežsardze uzsākusi sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl