Komentāri

Vakar no Mežciema beidzot tika izlikti nelūgtie viesi – cūku māte, kuilis un 13 sivēni. Rīgas dome šos dzīvniekus plāno izmitināt Tīnūžu mežā. Tikmēr Pārtikas un veterinārajā dienestā atzīst, ka prātīgāk būtu noķertās mežacūkas nokaut. Tas samazinātu Āfrikas cūku mēra izplatības risku.

Latvijā joprojām plosās nāvējošais Āfrikas cūku mēris. Turklāt pēdējā mēnesī slimības izplatība strauji pieaugusi, sasniedzot arī Pierīgu. Pārtikas un veterinārajā dienestā skaidro, ka Latvijā šobrīd dzīvo aptuveni 50 000 mežacūku, kas ir stipri par daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Un tieši tas arī ļauj šai kaitei izplatīties. Tādēļ dienestā atzīst, – Rīgas domes izvēle pilsētu apsēdušās mežacūkas nevis nokaut, bet noķert un laist brīvībā, nav pats racionālākais solis.

Visu Rīgas cūku izķeršana un pārvietošana pašvaldībai varētu izmaksāt aptuveni 4000 eiro. Domē aizstāv lēmumu nogādāt cūkas Tīnūžu mežā. Noķertās un savvaļā palaistās cūkas tiks aprīkotas ar īpašām atpazīšanas zīmēm jeb kortelēm, kas ļaušot zinātniekiem izsekot dzīvnieku pārvietošanās paradumiem.

Turklāt pašvaldībā baidās sadusmot dabas draugus, kuri varētu nesaprast Rīgas mežacūku pielīdzināšanu Latgales un Vidzemes mežacūkām, kas bīstamās sērgas dēļ tiek izšautas.

Lasi vēl