Komentāri

Šovakar uzzināsim, kas ir bijuši aizvadītā gada Latvijas veiksmīgākie mūziķi, labākās dziesmas un albumi. Gada balva Zelta Mikrofons tiks piešķirta kopumā 19 kategorijās – arī par labākajiem mūzikas videoklipiem. Eksperti vērtē, ka Latvijā strauji aug vizuālās estētikas kvalitāte un sapratne, ko vēlas skatīties mūzikas fani.

Savs YouTube kanāls ir katram Latvijas vadošajam mūziķim un tiem, kuri vēl tikai cenšas ielauzties mūzikas industrijā. Visātrākais veids, kā kļūt populāram.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt mūziķim ir ļoti svarīgs arī skatījumu skaits Youtube. Tas parāda ne tikai dziesmas aktualitāti, bet, cilvēkiem ar video daloties sociālajos tīklos, tiek sekmēta biļešu pārdošana uz koncertiem.

Zelta Mikrofona balvai gada labākais mūzikas video bija pieteikti 46 klipi, taču vizuāli augstvērtīgo salīdzinoši maz, – vērtē žūrija. Tas arī rāda – mūzikas video producēšanas kā atsevišķas nozares Latvijā joprojām neesot.

”Atsevišķos gadījumos tā liekas, lūk, te man ir dziesma, vienkārši kaut ko man vajag, viss – bliežam, mums ir trīs stundas, mums vienkārši jānofilmē, – tur arī rezultāts ir tāds, kāds viņš ir,” norāda Zelta Mikrofons video klipu žūrijas loceklis Rojs Dauburs.

Viens no talantīgākajiem jaunajiem video producentiem Roberts Vītols vērtē – Latvijas vadošie mūziķi piesaista labākos režisorus un operatorus, bet pārējie strādājot ar tikko no augstskolas iznākušiem audiovizuālajiem studentiem praktiski bez budžeta. Taču arī šādos apstākļos var izveidot ļoti baudāmu video. Kā piemērs tiek minēts grupas Rīgas Modes video, ko varot saukt par līdz šim vienu no Latvijā mūsdienīgākajiem.

Latvijā par šobrīd vieniem no vizuāli spēcīgākajiem un kvalitatīvākajiem tiek uzskatīti Dona, grupas Instrumenti un Carnival Youth mūzikas video .

Mūzikas video kvalitāti Latvijā ceļ kino režisori, kuri arvien vairāk pievēršas šim žanram.

Arī filmu Izlaiduma Gads un Ģimenes lietas režisors Andris Gauja tikko pabeidzis darbu pie Gacho mūzikas video.

Bez dziesmām piesaistītiem mūzikas klipiem, Latvijas mūziķi arvien biežāk paralēli veido arī īsākus vai garākus video sociālajiem tīkliem. Sevišķi svarīgi tas ir koncerttūru laikā.

Lasi vēl