Latvijā šonedēļ turpina atgriezties gājputni

0 Komentāru
Latvijā šonedēļ turpina atgriezties gājputni
AIVARS ĶESTERIS. F64

Šonedēļ Latvijā turpina atgriezties gājputni, liecina informācija portālā “Latvijasputni.lv”.

Vakardien, 6. martā, Krievlaukos manīti trīs dzeltenie tārtiņi kopā ar ķīvītēm un mājas strazdiem, bet Užavas lejteces laukos seši dzeltenie tārtiņi kopā ar ķīvītēm. Abi novērojumi ir veikti Ventspils novadā, redzot pirmos pavasara migrantus.

Tāpat Užavas lejteces laukos Ventspils novadā 6. martā ir konstatētas apmēram 300 sniedzes vienā barā, kas ir samērā liels skaits šo putnu vienkopus pavasarī.

Savukārt pirmdien, 4.martā, novērota viena sarkanā klija migrācijā uz rietumiem Kalnišķos, Nīcas novadā, kas ir agrākais pavasara migranta novērojums šajā apvidū. Savukārt Ķibju apkārtnē, Aizputes novadā uz vadiem konstatēta viena pļavu čipste, kas ir trešais agrākais pavasara migranta novērojums.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 3.martā pie Mangaļsalas mola, Rīgā novērots viens migrants – stellera pūkpīle, bet sestdien, 2.martā Nīcas laukos, Nīcas novadā novērots lielais piekūns. Tajā pašā dienā redzēti aptuveni 60 mājas strazdi Daibes “CSA poligonā”, Pārgaujas novadā. Abām sugām pirmo pavasara migrantu novērojumi.

0 Komentāru