Latvijā saslimstības ar difteriju jau vairākus gadus ir pati augstākā ES

Komentāri

Asu reakciju no ģimenes ārstiem izpelnījusies informatīvā kampaņa, kas aicina iedzīvotājus vakcinēties pret difteriju. Lai gan solis apsveicams, bet ne jau laikā, kad gripas epidēmijas kulminācija.

Ģimenes ārstiem darba pilnas rokas. Prakses pārslogotas ar akūtiem pacientiem. Savu kulmināciju sasniegusi gripas epidēmija. Plus vēl plosās citas vīrusu infekcijas. Tāpēc šis nebūt nav labākais laiks, kad aicināt iedzīvotājus doties pie ģimenes ārsta vakcinēties pret difteriju, kritisku viedokli pauž Jevgēnijs Bondins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Citādi ārsti par apsveicamu sauc šo Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra sākto kampaņu, jo novērojumi liecina, ka iedzīvotāju informētība par difterijas draudiem veselībai ir zema.

Epidemiologi ir satraukti, jo Latvijā strauji augusi saslimstība ar difteriju. Ar šiem rādītājiem Eiropas Savienībā esam līderos.

Lai nodrošinātu infekcijas izskaušanu, imunizācijas aptveres rādītāji ir nepietiekami. Bērni gan ir labi vakcinēti, ko gan nevar teikt par pieaugušajiem.

Te speciālisti met akmeni ģimenes ārstu dārziņā. Jo ir ģimenes ārsti, kuru prakses vakcinācijas aptvere tuvojas 100%, bet ir tādas prakses, kur šie rādītāji ir tuvu nullei.

Vissliktākie rezultāti bijuši ģimenes ārstu praksēs Rīgā un Pierīgā. Tieši galvaspilsētā vai tās tuvumā arī reģistrēti visi difterijas saslimšanas gadījumi.

Slimību profilakses un kontroles centrs ir pārliecināts, ka informatīvā kampaņa jau šobrīd dod rezultātu, jo mēneša laikā, kopš kampaņa sākta, par 20% ir pieaudzis pieprasīto difterijas vakcīnu skaits.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl