Latvijā sarūk mežacūku skaits

1 komentārs

Latvijā būtiski sarucis mežacūku skaits. Tas liek cerēt, ka arī Āfrikas cūku mēra izplatība varētu mazināties, tomēr eksperti brīdina, – lai šīs bīstamās infekcijas slimības izplatību apturētu pavisam, būs nepieciešami gadu desmiti.

Āfrikas cūku mēris pirmoreiz Latvijā tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām līdzās Baltkrievijas robežai. Pēc Valsts meža dienesta datiem, Latvijā pirms trim gadiem bija 74 tūkstoši mežacūku – tagad to skaits samazinājies trīs reizes un ir 23 tūkstoši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien noslēdzās Zemkopības ministrijas organizētā starptautiskā konference par Āfrikas cūku mēra izplatību un ierobežošanu, kurā Eiropas un trešo valstu pārstāvji vienojās par ciešāku savstarpējo sadarbību cīņā ar šo bīstamo slimību.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl