Latvijā sarūk mežacūku skaits

1 komentārs

Latvijā būtiski sarucis mežacūku skaits. Tas liek cerēt, ka arī Āfrikas cūku mēra izplatība varētu mazināties, tomēr eksperti brīdina, – lai šīs bīstamās infekcijas slimības izplatību apturētu pavisam, būs nepieciešami gadu desmiti.

Āfrikas cūku mēris pirmoreiz Latvijā tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām līdzās Baltkrievijas robežai. Pēc Valsts meža dienesta datiem, Latvijā pirms trim gadiem bija 74 tūkstoši mežacūku – tagad to skaits samazinājies trīs reizes un ir 23 tūkstoši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien noslēdzās Zemkopības ministrijas organizētā starptautiskā konference par Āfrikas cūku mēra izplatību un ierobežošanu, kurā Eiropas un trešo valstu pārstāvji vienojās par ciešāku savstarpējo sadarbību cīņā ar šo bīstamo slimību.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl