Latvijā sākusies gripas epidēmija! Šogad miruši jau trīs cilvēki

5 komentāri

Latvijā sākusies gripas epidēmija. Pagājušajā nedēļā četrās Latvijas pilsētās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vērsušos pacientu skaits pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju jeb epidēmijas slieksni.

Pagājušajā nedēļā no gripas miruši vēl divi cilvēki. Līdz ar to šajā sezonā miruši jau trīs cilvēki. Mirušajiem cilvēkiem bijušas sirds-asinsvadu, elpceļu, nieru un citas hroniskas saslimšanas.

Gripai raksturīga pēkšņa slimības simptomu parādīšanās – drebuļi, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās virs 38 grādiem, stipras galvassāpes, sāpes acu ābolos un muskuļos, sauss klepus un rīkles iekaisums, izteikts nespēks, apetītes zudums, bezmiegs, bet maziem bērniem var būt arī vemšana un caureja.

Šajā laikā svarīgi ir īpaši bieži mazgāt rokas, censties izvairīties no savstarpējiem kontaktiem darbā, sabiedriskajā transportā un citviet. Nacionālais veselības dienests atgādina, – epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem.

Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro.

5 komentāri