Latvijā sākusies briļļu ziedošanas akcija

4 komentāri
Latvijā sākusies briļļu ziedošanas akcija
Foto: f64

Labas brilles ir liela vērtība. Daudziem cilvēkiem ir pat vairākas brilles mājās, kas vairs netiek lietotas, bet vēl vairāk cilvēkiem diemžēl jāsamierinās ar sliktu redzi.

Tāpēc 6. jūnijā tiek uzsākta akcija ar nosaukumu – ”Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem”.

Cilvēki, kuriem mājās ir liekas brilles, tās var nodot, un Sarkanais Krusts ziedotās brilles nogādās cilvēkiem, kuri tās nevar atļauties.

Brilles daudziem cilvēkiem nav tikai dārgs aksesuārs, bet tiešām nepieciešamība. LNT Ziņu uzrunātās briļļu nēsātājas norāda, ka labas brilles maksā ievērojamu naudas summu. Tāpēc kvalitatīvas brilles ir liela vērtība.

Lielākajai daļai cilvēku, kuri nēsā brilles, uzkrājas lietotas brilles. Tās, kas savu laiku godam kalpojušas, bet nu tagad tās stāv kādā plauktā bez lietojuma.

Briļļu salona “Metropole” pārstāvis norāda, ka viņi aicina iedzīvotājus atnest savas lietotās brilles, lai tās pēc apkopes un pielāgošanas varētu turpināt kalpot paredzētajam mērķim, uzlabot cilvēku redzi.

“Mūsu tehniķi, meistari, optiķi viņas pārbaudīs, saskrūvēs, pieskrūvēs, pielocīs, izdarīs tā, lai viņas ir gatavas lietošanai, tad mēs viņas atdosim Sarkanajam Krustam,” briļļu “otro elpu” skaidro optikas salona “Metropole” pārstāvis Jānis Kossovičs.

Lietotās brilles optikas salonos pieņems līdz augusta sākumam. Visas ziedotās brilles pēc apkopes nonāks Latvijas Sarkanajā Krustā.

Sarkanā Krusta Latvijā vadītājs Uldis Līkops norāda, ka ziedotās brilles kopā ar Neredzīgo biedrības piedalīšanos tiks nogādātas cilvēkiem, kuriem tās palīdzēs patiešām uzlabot ikdienas kvalitāti. “Šis ir ļoti labs darbs, jo var palīdzēt cilvēkiem. Brilles cilvēkiem, kuriem ir sliktāka redze, ir starp pirmās nepieciešamības precēm, tā nav nekāda luksusa prece.”

Arī LNT Ziņu uzrunātie cilvēki atzīst, ka laika ritējumā ir uzkrājušās brilles, kas vairs netiek lietotas. Viņi paredz, ka liela daļa cilvēku, zinot briļļu vērtību, labprāt tās ziedos trūcīgajiem.

Briļļu ziedošanas akcijas sākas 6. jūnijā un turpināsies līdz 6. augustam, savukārt briļļu izsniegšana notiks Latvijas Sarkanā Krusta 25 filiālēs visā Latvijā.

4 komentāri