Latvijā reģistrēts pārsteidzoši liels simtgadnieku skaits

18 komentāri
Latvijā reģistrēts pārsteidzoši liels simtgadnieku skaits
FOTO: LETA

Simtgadnieku skaits Latvijā ir pārsteidzoši liels. Vismaz tā liecina oficiālajos reģistros uzkrātie dati. Taču ir šaubas, cik tie ir patiesi, tāpēc valdība šodien lems par likuma izmaiņām, kas palīdzēs ieviest lielāku kārtību.

Patlaban Iedzīvotāju reģistrā iekļautas ziņas par trīs tūkstošiem Latvijas valstspiederīgo vecumā no 100 līdz 125 gadiem, par kuriem nav ziņu par miršanu.

Lai dati būtu precīzāki, tiek rosināts noteikt, ka pēc 105 gadu vecuma sasniegšanas, ja netiks gūts apstiprinājums, ka persona ir dzīva, viņas statuss tiks nomainīts no ”aktīvs” uz ”pasīvs”.

Pašam cilvēkam gan nebūs jāierodas, lai apliecinātu, ka viņš ir dzīvs, bet tiks pārbaudītas valsts iestāžu rīcībā esošās ziņas, piemēram, vai tiek saņemta pensija.

Un līdzīgas nepilnības atklātas arī attiecībā uz nepilsoņiem, par kuru lielo skaitu Latvija ik pa laikam saņem pārmetumus.

Vairāk nekā sešiem tūkstošiem personu ilgstoši ir nederīgi personas dokumenti, un dati rāda, ka lielākā daļa no viņiem, visticamāk, jau ieguvuši citas valsts pilsonību. Arī šādām personām tiks veikta atzīme ”pasīvs”.

TOP komentāri

  • Vilnis Oceanico
  • Latviete
    +5 +5 0

    Latviete

    Jā vaŕetu gan novilkt nodokli par ilgaku dzīvošanu ,,deputati padzirdes bus simtgadniekiem problema un viņi visi bus parada valstij lielas summas par kavēto maksajumu
  • Velta Kociņa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl