Latvijā radīts unikāls pasažieru prāmis, ko darbina uzlādējamas baterijas

1 komentārs

Rīgā radīts unikālas tehnoloģijas pasažieru prāmis pārvadājumiem pa kanāliem un upēm. Tā dēvētās superjahtas korpuss radīts no īpaša oglekļa šķiedras audekla, savukārt dzinēju darbina akumulatori, kurus ar elektrību var uzlādēt rekordīsā tempā – 20 minūtēs.

Prāmja būvniecību pasūtījuši Norvēģu uzņēmēji. Viņi piedāvājuši no sastāvdaļām salikt šo peldlīdzekli vairāku valstu firmām, bet uzvarējis Latvijas piedāvājums. Tad nu divu gadu garumā uz modernām, 4 tonnu smagām baterijām darbināmais pasažieru prāmis salikts angārā Daugavas krastā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvenā inovācija ir kuģa apakšdaļā izvietoti propelleri, kurus iedarbinot rodas tāds kā gaisa spilvens.

Naudu – vairāk nekā 10 miljonus eiro – projekta izstrādei norvēģi saņēmuši no Eiropas Komisijas. Prāmja būvnieki akcentē, ka viņu radītais peldlīdzeklis ir patiesi unikāls.

Ja norvēģiem prāmis patiks, viņi varētu pasūtīt lielāku partiju. Interesi par šo peldlīdzekli izrādījuši arī zviedri un holandieši. Lai gan šķiet, ka tūlīt Rīga kļūs par prāmju būves lielvalsti, tam diemžēl ir daudzi šķēršļu. Galvenais – būvniecībai nepieciešamās vietas trūkums.

Visas brīvostas teritorijas pie Daugavas jau sadalītas – tajās atrodas termināļi, ogļu kravas. Tādējādi pašmāju būvnieki pašlaik gatavi izpildīt tikai nelielus pasūtījumus.

Foto

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl