Latvijā politisko patvērumu lūdzis Putina režīma opozicionārs

Komentāri

Vai Latvija kļūst par mērķi ne tikai ekonomiskajiem bēgļiem no Āfrikas, bet arī politiskā patvēruma meklētājiem no Krievijas? Pirmais politiskais bēglis mūsu valstī jau ieradies – Putina režīma opozicionārs Dmitrijs Savins lūdzis mūsu varasiestādēm pasargāt viņu no vajāšanas dzimtenē.

Dmitrijs Savins šonedēļ piesaistīja daudzu mediju uzmanību, kļūdams par vienu no pirmajiem Krievijas opozicionāriem, kuri lūguši Latvijā politisko patvērumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krievijā Savins darbojies partijā Jaunais spēks, kas ir visnotaļ nacionālistiski noskaņota, tomēr ir opozīcijā valdošajam Vladimira Putina režīmam, kuru uzskata par korumpētu.

Saskaņā ar paša patvēruma meklētāja teikto varas iestāžu nežēlastībā viņš kritis salīdzinoši nesen – kad kritizējis Ukrainai piederošās Krimas sagrābšanu kā pašnāvniecisku soli. Pret viņu ierosināta lieta un dzīvoklī veikta kratīšana, tādēļ Savinam nācies bēgt.

Viņš iesniedzis patvēruma iegūšanai nepieciešamos dokumentus Latvijas varasiestādēm un tagad gaida atbildi. Laiku Savins pavada, mācoties latviešu valodu un kaļot nākotnes plānus.

Izvērtēšana, vai patvēruma lūdzējs dzimtenē tiek politiski vajāts, ir visai laikietilpīgs process, kas parasti aizņem aptuveni deviņus mēnešus. Neatkarīgi no tā, kāda būs varasiestāžu atbilde, Savins uzskata, ka viņa piemēram daudz sekotāju neatradīsies. Lielākā daļa viņa domubiedru Krieviju jau pametuši.

Skaties video!

Lasi vēl