2 komentāri
Latvijā plosījies pamatīgs pērkona negaiss – reģistrēti aptuveni 20 000 zibens spērienu
Edijs Pālens / LETA

Kā liecina dati no portāla “LightningMaps.org” trešdien, sākot no diviem naktī, Latvijā reģistrēti aptuveni 20 000 zibens spērienu. Tā ir lielākā zibeņošanas intensitāte valstī pēdējo gadu laikā.

Vispirms spēcīga zibeņošana sākās Saldus novada dienvidos un Zemgalē, vēlāk pērkona negaiss sasniedza Rīgu un lielu daļu Vidzemes, no rīta – arī Latgali. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Madonā un Lubānā – attiecīgi 29 un 33 milimetri.

Nakts un rīta negaiss daudzviet atnesa spēcīgas lietusgāzes un vēja brāzmas, nokrišņu daudzums vietām pārsniedza 20 milimetru. Lielākā daļa zibens spērienu bija mākoņos un samērā neliela daļa sasniedza zemi.

Pastāv risks, ka dienā Latgali skars jauns negaiss, lielāka iespējamība būs pierobežas novados. Valsts lielākajā daļā trešdien vairs nav gaidāms pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Kurzemes lielākajā daļā, Vidzemes ziemeļrietumu novados un Latgales dienvidos zibens spērienu bija maz vai nemaz.

Iepriekšējā intensīvākā zibeņošana Latvijā bija pagājušā gada 26. jūnija vēlā vakarā un naktī uz 27. jūniju Zemgalē un Vidzemē, kad tika reģistrēti ap 15 000 zibens spērienu.

Par negaisu ziņoja arī sociālajā tīklā Twitter.

Uzzini jaunākās laika ziņas TV3 Ziņās plkst. 19.00

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl