Latvijā plosās gripas epidēmija; miruši jau pieci cilvēki

0 Komentāru
Latvijā plosās gripas epidēmija; miruši jau pieci cilvēki
FOTO: Flickr

Ir jau trešā nedēļa, kad Latvijā plosās gripas epidēmija. Latvijā šogad jau miruši 5 cilvēki no apstiprinātas gripas. Latvijas infektoloģijas centrā 134 pacienti ir jau izārstēti, bet jāpiemin, ka pagājušā diennaktī esot uzņemti vēl 6 jauni pacienti. Un kopā apstiprināti gandrīz 500 gripas gadījumu.

Jāatgādina riska grupas, tie ir cilvēki ar hroniskām sirds asinsvadu slimībām, plaušu slimībām, cukura diabētu, imūnās sistēmas deficīts.

Slimību profilakses centrā atgādina, ja parādās gripas simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, drebuļi, galvassāpes, sauss klepus, sāpes aiz krūšu kaula, ”kaulu laušanas” sajūta), palieciet mājās – neapmeklējiet darbu, skolu vai publiskus pasākumus un konsultējieties ar ārstu.

Saslimšanas laikā veselības stāvoklis īpaši uzmanīgi jāuzrauga grūtniecēm, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām (plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, arteriālo hipertensiju u.c.), pacientiem vecākiem par 65 gadiem un bērniem vecumā līdz 3 gadiem, kā arī vientuļiem cilvēkiem, kuri paši sevi nevar apkopt.

Gripas gadījumā slimam cilvēkam nepieciešams ievērot mieru, dzert daudz šķidruma, izvairīties no alkohola lietošanas un smēķēšanas, kā arī pildīt ārsta norādījumus.

Parasti gripu ārstē mājas apstākļos, izmantojot medikamentus simptomu mazināšanai un, ja nepieciešams, pretvīrusu preparātus, ko nozīmē ārsts. Veselīgs uzturs, kas satur svaigus dabīgos produktus, palīdzēs stiprināt imunitāti un ātrāk izveseļoties.

Ja saslimšana norit ar komplikācijām vai ir aizdomas par tām, pacientam nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Biežākā gripas vīrusa izraisītā komplikācija ir pneimonija. Pievienojoties bakteriālai infekcijai, var attīstīties citu orgānu bojājumi, piemērām, bronhīts, vidusauss iekaisums, miokardīts, nieru iekaisums.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 Komentāru