Latvijā plašumā vēršas kustība “zero waste” jeb dzīve bez atkritumiem

0 Komentāru
Latvijā plašumā vēršas kustība “zero waste” jeb dzīve bez atkritumiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ja vēl pirms pusgada Latvijā nebija neviena beziepakojuma veikala, tad šobrīd Rīgā atvērti jau trīs šāda tipa veikali.

“Zero waste” jeb dzīve bez atkritumiem kustības pārstāvji min, ka arī iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas kļūt par šīs kustības piekritējiem.

Piemēram, tikai pirms četriem mēnešiem Rīgā tika atvērts pirmais pašapkalpošanās beziepakojumu veikals, kur produktus iespējams iegādāties bez iepakojuma, līdzi ņemot savus maisiņus vai burciņas, tā veicinot bezatkritumu dzīvesveidu. Veikala ”Burka” dibinātāja Marija Sološenko atzīst, ka apmeklējums ir labāks, nekā sākotnēji tas plānots.

“Zero waste” kustība kopumā Latvijas sabiedrībā ir savos pirmsākumos, tomēr arī Latvijā arvien vairāk cilvēku kļūst par bezatkritumu dzīvesveida piekritējiem.

“Zero waste Latvija” pārstāvis Artis Tauriņš min, ka lielāka interese ir novērota tieši jaunu cilvēku vidū, un izteikts īpatsvars ir tieši sievietes. Pirms pāris gadiem “Zero waste” nodibināja diskusiju lapu sociālajā tīklā “Facebook”, ja iesākumā bija divi domubiedri, tad pašlaik to skaits jau tuvojas 8000, un katru dienu biedru skaits turpina pieaugt. Lai arī kustība pamazām aug, būtiski aug arī atkritumu daudzums.

Viens no pirmajiem soļiem, ko cilvēki varētu ieviest savā ikdienā, lai atkritumu būtu mazāk, ir pārdomāt ikdienas pirkumus, kā arī piedomāt pie tā, vai katru ābolu tiešām likt savā plastikāta maisiņā.

0 Komentāru