Latvija plāno sniegt materiālu palīdzību Covid-19 krīzes visvairāk skartajām ES valstīm

4 komentāri
Latvija plāno sniegt materiālu palīdzību Covid-19 krīzes visvairāk skartajām ES valstīm
ZUMAPRESSS/SCANPIX

Latvija plāno sniegt materiālu palīdzību savām sabiedrotajām un Covid-19 krīzes skartajām Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Valdība šodien nolēma, ka Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs (VAMOIC) varēs centralizēti veikt individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumu atbalsta sniegšanai visvairāk Covid-19 krīzes skartajām ES dalībvalstīm. Iepirkumi plānoti ne vairāk kā 100 000 eiro apmērā. VAMOIC arī nodrošinās iegādāto preču uzglabāšanu un norakstīšanu pēc izsniegšanas.

Pandēmija upuru skaita ziņā vissmagāk ir skārusi Itāliju un Spāniju, bet proporcionāli uz iedzīvotāju skaitu pasaulē – Sanmarīno. Minētās valstis, izmantojot NATO Katastrofu koordinācijas centra informācijas apmaiņas sistēmu un arī oficiālas vēstules, ir lūgušas alianses sabiedroto un ES valstu atbalstu atsevišķa tām trūkstošā medicīnas aprīkojuma un preču iegādei.

Ārlietu ministrija uzskata par solidāru pienākumu atsaukties uz palīdzības lūgumu, sniedzot kaut nelielu palīdzību ārkārtas situācijā visvairāk cietušajām valstīm. Ārlietu ministrija rosina Latvijā ražotu dezinfekcijas līdzekļu piegādi minētajām valstīm. Aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu nogāde sabiedroto valstīm neatstātu negatīvu ietekmi uz Latvijas pašas medicīnas iestāžu vajadzībām ierobežot Covid-19 ietekmi.

Jau ziņots, ka Spānija un Itālija ir vienas no Covid-19 krīzes visvairāk skartajām valstīm.

Tāpat Baltijas drošības stiprināšanā abu valstu militārie kontingenti jau vairākus gadus atrodas Latvijā NATO kaujas grupas sastāvā.