Latvija plāno eksportu uz Ķīnu; ieviesīs “Bordo karotītes” zīmi

Komentāri

Lai mazinātu Krievijas embargo sekas, Latvija plāno pastiprināti pievērsties piena produktu eksportam uz Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma:
Jaunas mūsu pārstāvniecības ir atklātas Apvienotajos Arābu Emirātos un Indijā. Ļoti patīkami ir arī tas, ka mums būs piena eksporta sertifikāts uz Ķīnu.

Ministru prezidente norādīja – lai arī valsts atbalstīs vietējos ražotājus, katra uzņēmuma dzīvotspēja būs atkarīga no pašu spējas pārorientēt tirgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt, tepat, Latvijā, tiks ieviesa ”Bordo karotītes” specifikācija, aicinot iedzīvotājus pirkt vietējo preci, kā arī pašvaldību iepirkumos izvēlēties šos produktus. “Bordo karotītes” zīme tiks ievieta tiem produktiem, no kuriem vismaz 95% produktu ir ražoti Latvijā.

Latvijas piena ražotājiem un pārstrādātājiem pēkšņi aizvērtais Krievijas tirgus sagādājis lielas galvassāpes. Palīgā tiek saukta gan valdība, gan bankas, gan Latvijas iedzīvotāji. Jau ziņots, ka trešdien Latvijas lielveikalu plauktos nonāks pirmie Latvijas ražotie piena produkti, kurus kopš pagājušās nedēļas liegts ievest Krievijā tur noteikto sankciju dēļ. Ražotāju aicinājumam palīdzēt atsaukušies lielveikali “Rimi” un “Maxima”.

Pirmajās nedēļās Latvijā starp Krievijas embargo skarto pārtikas preču ražotājiem būs jūtama solidaritāte, taču pēc tam sāksies sīva konkurence, pauda Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.

Tāpat Krievijas sankciju skartajiem uzņēmumiem būs nodokļu brīvdienas. Tāpat Valsts ieņēmumu dienests (VID) izvērtēs iespēju pagarināt Krievijas sankciju skarto Latvijas uzņēmumu nodokļu samaksas termiņu par pieciem gadiem.

Iepriekš L. Straujuma atzina, ka pastāv arī iespēja atbalstīt valsts produktus caur iepirkumiem, piemēram, nosakot, ka skolās un bērnudārzos tiek piegādāti konkrētos reģionos ražoti produkti.

Lasi vēl