5 komentāri

Pirmos patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, atbilstoši bēgļu uzņemšanas plānam, Latvija varētu gaidīt janvārī, tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes informēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma. 

Runājot par aizliegumu publiskās vietās atrasties ar aizklātu seju, Straujuma norādīja, ka patvēruma meklētājus informēs par plāniem aizliegt sejas aizsegus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas reģionu apvienības (LRA) izstrādātais likumprojekts paredz, ka par sejas aizklāšanu publiskā vietā personai tiktu piemērots naudas sods, par kura apmēru būtu jālemj, grozot Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atļauts aizklāt seju būtu tikai tām personām, kurām to prasa darba veikšana vai dienesta pienākumu pildīšana. Tāpat aizliegums nedarbotos sportā, mākslā un tradicionālajos kultūras svētkos. Likumprojekta autori norāda, ka Eiropā jau vairākās valstīs ir aizliegts publiskās vietās valkāt apģērbu, kas aizklāj seju, piemēram, Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Turklāt arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa esot norādījusi, ka šis aizliegums ir likumīgs, jo balstīts kopīgā iedzīvotāju līdzāspastāvēšanas idejā. Saeima tiek lūgta par likumprojektu lemt jau tuvākajā tās sēdē, lai jaunā kārtība varētu stāties spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Interviju ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu skaties šeit!

TOP komentāri

  • MILDA BREIVA
  • Juris Filipsons
    +1 +1 0

    Juris Filipsons

    Lai ta Straujuma ari pati kopa ar aboltinu ari pienem savas majas sos slekavas,laupitajus,izvarotajus un lai maksa un uztur tos no savas kabatas,ir izskaitlots ka 76.miljonu Euro,jau ir vinam kababata,sakumam pietiks,bet latviesu tautu gan lai liek miera.
  • Artis Svilāns

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl