Latvija pirmos bēgļus no Grieķijas un Itālijas varētu gaidīt janvārī, informē Straujuma

5 komentāri
Latvija pirmos bēgļus no Grieķijas un Itālijas varētu gaidīt janvārī, informē Straujuma
FOTO: LETA

Pirmos patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, atbilstoši bēgļu uzņemšanas plānam, Latvija varētu gaidīt janvārī, tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes informēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma. 

Runājot par aizliegumu publiskās vietās atrasties ar aizklātu seju, Straujuma norādīja, ka patvēruma meklētājus informēs par plāniem aizliegt sejas aizsegus.

Latvijas reģionu apvienības (LRA) izstrādātais likumprojekts paredz, ka par sejas aizklāšanu publiskā vietā personai tiktu piemērots naudas sods, par kura apmēru būtu jālemj, grozot Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atļauts aizklāt seju būtu tikai tām personām, kurām to prasa darba veikšana vai dienesta pienākumu pildīšana. Tāpat aizliegums nedarbotos sportā, mākslā un tradicionālajos kultūras svētkos. Likumprojekta autori norāda, ka Eiropā jau vairākās valstīs ir aizliegts publiskās vietās valkāt apģērbu, kas aizklāj seju, piemēram, Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Turklāt arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa esot norādījusi, ka šis aizliegums ir likumīgs, jo balstīts kopīgā iedzīvotāju līdzāspastāvēšanas idejā. Saeima tiek lūgta par likumprojektu lemt jau tuvākajā tās sēdē, lai jaunā kārtība varētu stāties spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Interviju ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu skaties šeit!

5 komentāri