Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē

0 Komentāru
Latvija pirmo reizi ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē
FOTO: LETA

21. oktobrī ANO Ģenerālā Asambleja ar 175 balsīm par ievēlēja Latviju ANO Cilvēktiesību padomē uz termiņu no 2015. līdz 2017. gadam. Šī ir pirmā reize, kad Latvija tikusi ievēlēta Padomē, kas ir svarīgākā ANO cilvēktiesību struktūra cilvēktiesību jomā.

No 2015. gada 1. janvāra Padomē darbu uzsāks 15 jaunievēlētās valstis: Albānija, Bangladeša, Bolīvija, Botsvāna, Gana, Indija, Indonēzija, Katara, Kongo, Latvija, Nīderlande, Nigērija, Paragvaja, Portugāle un Salvadora.

Ievēlēšana Padomē ir apliecinājums Latvijas sasniegtajam cilvēktiesību jomā nacionālā un starptautiskā līmenī. Cilvēktiesību aizsardzība ir viena no Latvijas prioritātēm, ko atspoguļo valsts aktīvā darbība starptautiskajās organizācijās.

Būšana padomes sastāvā Latvijai ļaušot sniegt ieguldījumu cilvēktiesību un pamatbrīvību ievērošanā visā pasaulē. Latvija sniegs stingru atbalstu ANO cilvēktiesību mehānismu neatkarībai un efektivitātei. Darbojoties padomē, Latvija sekmēs savas cilvēktiesību jomas prioritātes – sieviešu tiesības un dzimumu līdztiesību, vārda brīvību, tā arī būs iespēja paaugstināt pilsoniskās sabiedrības līdzdalību.

Latvija arī turpinās savu ilggadējo iniciatīvu – aicināt ANO dalībvalstis izsniegt pastāvīgo ielūgumu ANO ziņotājiem un darba grupām jeb tā saucamajām speciālajām procedūrām, kā arī uzturēt atvērtu dialogu un konstruktīvu sadarbību ar attiecīgo mandātu turētājiem.

ANO Cilvēktiesību padome ir starpvaldību institūcija, kas ir atbildīga par cilvēktiesību veicināšanu un aizsardzību, kā arī cilvēktiesību pārkāpumu risināšanu pasaulē. Padomi veido 47 dalībvalstis (no Āfrikas – 13, Rietumeiropas un citu valstu grupas – 7, Āzijas – 13, Latīņamerikas – 8, Austrumeiropas grupas – 6), kuras ANO ĢA ievēl uz 3 gadu termiņu. Latvija darbojas Austrumeiropas grupā.

0 Komentāru