Latvija – pirmā valsts, kas ratificējusi brīvās tirdzniecības līgumu ar Kanādu

3 komentāri

Latvija kļuvusi par pirmo valsti, kas ratificējusi Eiropas Savienības (ES) brīvās tirdzniecības līgumu ar Kanādu, par spīti atsevišķu Saeimas opozīcijas deputātu aicinājumam ar lēmuma pieņemšanu nesteigties.

ES un Kanādas Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums jeb CETA paredz teju pilnībā atcelt muitas nodokļus. Tāpēc tiek sagaidīts, ka līgums radīs jaunas iespējas tirdzniecībai, kā arī vairos investīcijas. Tā skaidro Ārlietu ministrija, vienlaikus uzsverot, ka brīvās tirdzniecības līgums nesamazinās standartus pārtikas nekaitīgumam, produktu drošībai, kā arī patērētāju aizsardzībai un veselībai.

Tikmēr atsevišķi Saeimas opozīcijas deputāti uzskata, ka par brīvās tirdzniecības līgumu ir zināms pārāk maz. Tāpēc pirms ratificēšanas nepieciešams izvērtēt CETA ietekmi uz Latvijas ekonomiku un vidi, kā arī iedzīvotāju veselību, labklājību un dzīves kvalitāti.

Jūlija Stepaņenko, Saeimas deputāte (”Saskaņa”)

Vai mums tiešām vajag steigties un lēkt bedrē? Kā Ziedoņa epifānijā: ”Lēksim bedrē, lēksim bedrē, redzēs, kas mūs ārā vilks!”

Taču Saeimas vairākums neatsaucās aicinājumam atlikt līguma ratificēšanu, norādot, ka līguma teksts ir bijis zināms jau gadiem ilgi. Oponentiem tāpat tika pārmesta klaju nepatiesību paušana par līgumu.

Rihards Kols, Saeimas deputāts (VL-TB/LNNK)

Te pēkšņi no atsevišķu deputātu puses uzzinām, ka patiesībā neviens neko nezina, neviens nav ticis informēts, un CETA mums draud ar bankrotu, saindētu pārtiku un citiem šausmu stāstiem. Cienījamie kolēģi! CETA nolīguma saturs ir publiski pieejams kopš 2014. gada.

Klātesot Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministram Fransuā Filipam Šampaņam, Saeima līgumu ceturtdien ratificēja, 71 deputātam balsojot ”par”, bet pret bija pieci deputāti.

TOP komentāri

 • spīdola
  +2 +1 -1

  spīdola

  Un ko mums no viņiem vajag, kas mums nav? Kļavu sīrupu mēs mierīgi mākam un varam aizstāt ar mūsu pašu simt reizes vērtīgāko medu...Vai saldskābmaizi viņi ceps lētāku un roņus ar cērtēm mācīs mūsu zvejniekus slepkavot??? ...un vēl varu atrast pāris mums latviešiem nepieņemamus kanādiešu paradumus...Un kad viņi atdos zemi indiāņiem, kurus tik nežēlīgi ir izkāvuši...
 • ss
 • Kaspars
  0 0 0

  Kaspars

  Šis laikam ir kārtējais saucamais Latvijas veiksmes stāsts, brīnums ka Latvija ir vaisamz kaut kur pirmā vietā ! :D Bet tā arī sabiedrībai, nekasl līdz šim vēl nav izsakidrots, ko tas nozīmē, un ko tas dos Latvijai !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl