Komentāri
Latvija pievienojusies vairākām Eiropas Savienības valstīm Apvienoto reaģēšanas spēku izveidē
Ilustratīvs foto: LETA

Latvija pievienojusies Lielbritānijai un vēl piecām citām Eiropas Savienības valstīm Apvienoto reaģēšanas spēku izveidē.

Saskaņā ar pirmdien, 30. novembrī, Londonā parakstīto vienošanos šādu vienību iecerēts izveidot, lai spētu ātri, integrēti un savstarpēji koordinēti reaģēt uz mūsdienu draudiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līgumu parakstīja Lielbritānija, trīs Baltijas valstis, Dānija, Nīderlande un Norvēģija.

Tiek plānots, ka Latvija kopīgiem spēkiem deleģēs rotas līmeņa apakšvienību – aptuveni 160 karavīrus, integrējot to Lielbritānijas kaujas grupas sastāvā. Lai pilnvērtīgi iekļautos šajos spēkos, Latvijas karavīriem būs jāpiedalās divpusējās un daudzpusējās mācībās un vingrinājumu programmā.

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons norāda, ka pievienošanās šiem spēkiem nākotnē stiprinās Baltijas valstu drošību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl