Latvijā piemin Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos

1 komentārs
Latvijā piemin Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos
FOTO: LETA

Sestdien, 21. novembrī, aprit divi gadi kopš Zolitūdes traģēdijas, kad, sabrūkot veikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. 

Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība Zolitūde 21.11 šodien Rātsnamā, Rīgas domes sēžu zālē, rīko Piemiņas grāmatas Atceries Zolitūdi svinīgu prezentāciju.

Tās laikā biedrība Zolitūde 21.11 pateiksies un dāvinās Piemiņas grāmatu tiem cilvēkiem un organizācijām, kuri pirms diviem gadiem piedalījās glābšanas darbos, kā arī tiem, kuri divu gadu laikā palīdzēja cietušajiem pārvarēt traģēdijas sekas.

Grāmatas autori ir bojāgājušo tuvinieki un arī traģēdijā cietušie, kas palikuši dzīvi, kopumā vairāk nekā 120 cilvēku. Grāmatā ir trīs daļas: Tie, kas aizgāja – stāstījumi par bojāgājušajiem; Tie, kas izdzīvoja – izdzīvojušo un glābēju atmiņas; Tie, kas glāba – glābšanas operāciju dalībnieku (VUGD, NMPD, slimnīcu mediķu, NBS un Zemessardzes karavīru, Rīgas pašvaldības policijas darbinieku) pilns saraksts.

Zolitūdes traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, plkst. 17.00 notiks dievkalpojums, bet plkst. 17.44 tiks atklāts pagaidu memoriāls. Objekts teritorijā tiks izvietots uz pagaidu laiku, bet pēc visas teritorijas pārņemšanas Rīgas pašvaldības īpašumā tiks rīkots konkurss pastāvīgas piemiņas vietas izveidei.

Biedrība Zolitūde 21.11. vienbalsīgi ir izvēlējusies sabrukušā veikala Maxima vietā uzstādāmā pagaidu memoriāla risinājumu – simbolisku gaismas stabu, kas tiecas uz debesīm, ar izgaismotiem skaitļiem “21.11.2013.”. Objekta idejas autore ir Īpašuma departamenta māksliniece Arta Goldberga.

Pagaidu memoriāls tiks izvietots sagruvušās ēkas teritorijā – tur, kur iepriekš atradās ieeja veikalā. Uz tā teksts: 2013. gada 21. novembrī šajā vietā, Priedaines ielā 20, sagrūstot lielveikalam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, un vairāki desmiti tika ievainoti. Rīgas dome, pieminot Zolitūdes traģēdiju, ir izveidojusi pagaidu piemiņas vietu kā pirmo simbolisko soli tautas piemiņai uz mūžu. Teksts trīs valodās – latviešu, krievu un angļu.

Zolitūdes notikumu piemiņai īpašā veidā tiks iedegts viens no gaismas festivāla Staro Rīga objektiem – instalācija Gaismu sauca uz AB dambja.

Plkst. 17.44, kad pirms diviem gadiem notika pirmais iegruvums lielveikalā Maxima, lieljaudas prožektori vērsīs gaismas starus debesīs, aicinot ikvienu šajā brīdī domās pieminēt Zolitūdes traģēdijas upurus.
1 komentārs