Latvijā pieejama jauna aplikācija, kas ievērojami atvieglos darbu mediķiem

1 komentārs
Latvijā pieejama jauna aplikācija, kas ievērojami atvieglos darbu mediķiem
FOTO: LETA

Sabiedrības uzmanības centrā atkal nonācis neatliekamās palīdzības dienests. Tikai šoreiz ir pozitīvi jaunumi.  Viedtālruņu lietotājiem Latvijā pieejama jauna, bezmaksas mobilā aplikācija, kas palīdzēs mediķiem noteikt zvanītāja atrašanās vietu. Inovācija būs liels palīgs ātrās palīdzības brigādēm, kuras daudzās situācijās varēs ātrāk nokļūt līdz pacientam.

Interesi par šādu jauninājumu izrāda arī Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī policija. Tomēr jauninājumam ir arī trūkumi.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dispečeriem ikdienu nākas  saskarties ar situācijām, kad pacienti nespēj precīzi nosaukt savu atrašanās vietu. Vērtīgās minūtes tiek tērētas skaidrojot, kas atrodas tuvumā, kāda izskatās māja vai apkārtne.

Bijuši gadījumi, kad neskaidrību dēļ mediķi ierodas novēloti, pacienta dzīvību vairs neizdodas glābt. Turpmāk viedtālruņu lietotājiem ir pieejama jauna, bezmaksas aplikācija Health point.

Tā nodrošina to, ka vienlaikus ar zvanu uz numuru 113, ātrās palīdzības  dispečeri automātiski saņems arī zvanītāja atrašanās vietas koordinātes.

Par aplikāciju lielu interesi izrāda arī ugunsdzēsēji un policisti. Arī šiem ārkārtas dienestiem bieži nākas saskarties ar situācijām, kad cietušais nespēj pateikt kur atrodas. Aplikācijas izstrādātāji, Latvijas kompānija, savu produktu cer pārdot arī ārzemēs.

Viedtālruņu lietotāji pārsvarā ir gados jaunāki, bet ātro palīdzību visbiežāk izsauc cilvēki gados. Vairums no viņiem viedtālruņus nemaz neprot lietot vai tādus nevar atļauties. Iepriekš valsts apņēmās ieviest sistēmu, lai nelaimē nonākušu cilvēku varētu atrast pēc mobilālā telefona signāla. Taču šī ideja ir iestrēgusi.

Pat uzstādot aplikāciju viedtālrunī, atrašanās vietas datu precizitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp no globālās pozicionēšanas sistēmas satelītu un interneta pieejamības. Ja tādas nebūs – atrašanās vietas noteiks pa vecam – sarunā dispečeru.

1 komentārs