1 komentārs

Sabiedrības uzmanības centrā atkal nonācis neatliekamās palīdzības dienests. Tikai šoreiz ir pozitīvi jaunumi.  Viedtālruņu lietotājiem Latvijā pieejama jauna, bezmaksas mobilā aplikācija, kas palīdzēs mediķiem noteikt zvanītāja atrašanās vietu. Inovācija būs liels palīgs ātrās palīdzības brigādēm, kuras daudzās situācijās varēs ātrāk nokļūt līdz pacientam.

Interesi par šādu jauninājumu izrāda arī Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī policija. Tomēr jauninājumam ir arī trūkumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dispečeriem ikdienu nākas  saskarties ar situācijām, kad pacienti nespēj precīzi nosaukt savu atrašanās vietu. Vērtīgās minūtes tiek tērētas skaidrojot, kas atrodas tuvumā, kāda izskatās māja vai apkārtne.

Bijuši gadījumi, kad neskaidrību dēļ mediķi ierodas novēloti, pacienta dzīvību vairs neizdodas glābt. Turpmāk viedtālruņu lietotājiem ir pieejama jauna, bezmaksas aplikācija Health point.

Tā nodrošina to, ka vienlaikus ar zvanu uz numuru 113, ātrās palīdzības  dispečeri automātiski saņems arī zvanītāja atrašanās vietas koordinātes.

Par aplikāciju lielu interesi izrāda arī ugunsdzēsēji un policisti. Arī šiem ārkārtas dienestiem bieži nākas saskarties ar situācijām, kad cietušais nespēj pateikt kur atrodas. Aplikācijas izstrādātāji, Latvijas kompānija, savu produktu cer pārdot arī ārzemēs.

Viedtālruņu lietotāji pārsvarā ir gados jaunāki, bet ātro palīdzību visbiežāk izsauc cilvēki gados. Vairums no viņiem viedtālruņus nemaz neprot lietot vai tādus nevar atļauties. Iepriekš valsts apņēmās ieviest sistēmu, lai nelaimē nonākušu cilvēku varētu atrast pēc mobilālā telefona signāla. Taču šī ideja ir iestrēgusi.

Pat uzstādot aplikāciju viedtālrunī, atrašanās vietas datu precizitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp no globālās pozicionēšanas sistēmas satelītu un interneta pieejamības. Ja tādas nebūs – atrašanās vietas noteiks pa vecam – sarunā dispečeru.

TOP komentāri

  • Juris L
    0 0 0

    Juris L

    Kur tad var ielādēt un izmēģināt jauno aplikāciju? Uz kādiem viedtālruņiem (ios ,android,windows) tas darbojas? Raksts ne par ko...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl