Komentāri
Latvija piedāvā ”Deutsche Bahn” kopīgi attīstīt Ķīnas-Ziemeļeiropas kravu koridoru
FOTO: LETA

Pirmdien, 22.septembrī, savas darba vizītes Vācijas ietvaros satiksmes ministrs A.Matīss tikās ar Vācijas dzelzceļa uzņēmuma ”Deutsche Bahn” (DB) valdes priekšsēdētāju un izpilddirektoru Ridigeru Grūbi. Tikšanās laikā tika prezentēts Latvijas piedāvājums sadarbībai ar ”Deutsche Bahn” jauna dzelzceļa konteinerpārvadājumu maršruta izveidē starp Ķīnas industriālajiem centriem un Rīgu ar tālāku kravu plūsmu distribūciju Ziemeļeiropā.

Tikšanās kalpoja kā turpinājums 2014.gada maijā Starptautiskā Transporta foruma (ITF) ietvaros Leipcigā uzsāktajam dialogam ar DB vadītāju par sadarbības iespējām Eirāzijas sauszemes koridoru attīstības kontekstā.

Ministrs atzīmēja, ka ”DB Schenker Railport” Riga jau kļuvis par vadošo dzelzceļa intermodālo termināli Baltijas valstīs un tam ir visas iespējas kalpot arī kā nozīmīgam elementam jaunu Ķīnas un Ziemeļeiropas piegāžu ķēžu izveidē. Latvija jau šobrīd aktīvi strādā pie Ķīnas un Ziemeļeiropas valstu savstarpējo kravu identifikācijas, kas varētu kalpot par pamatu jauna transporta koridora attīstīšanai.

DB vadītājs Dr. Grūbe atzīmēja Vācijas sekmīgo pieredzi konteinervilcienu maršrutu organizēšanā starp Ķīnu un Eiropu un pauda ieinteresētību kopīgi ar Latvijas partneriem detalizēti izpētīt jauna Ķīnas-Baltijas jūras reģiona savienojuma izveides iespējas, izmantojot Latvijā pieejamo transporta un loģistikas infrastruktūru un pakalpojumus.as.

Tāpat puses pārrunāja aktuālās transporta ģeopolitikas tendences, tai skaitā Krievijas-Ukrainas konflikta ietekmi uz Eiropas transporta nozari.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl