Latvijā pieaugusi bērnu adopcija uz ārzemēm

4 komentāri
Latvijā pieaugusi bērnu adopcija uz ārzemēm
Foto: Pixabay

Šogad uz ārvalstīm liela daļa adoptēto bērnu ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem, kamēr Latvijas iedzīvotāji joprojām izvēlas adoptēt gados jaunākus bērnus, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Līdz jūnijam Latvijas iedzīvotāji adoptējuši 36 bērnus, kas ir par desmit bērniem mazāk nekā pirms gada šajā periodā, tikmēr uz ārvalstīm adoptēti 32 bērni, kas ir par pieciem bērniem vairāk.

28 no 36 Latvijas iedzīvotāju adoptētajiem bērniem ir vecumā līdz 10 gadiem, bet astoņi – no 10 līdz 18 gadiem. Uz ārvalstīm adoptēti 12 bērni līdz desmit gadu vecumam, bet 20 – vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Reģistrā ir ziņas vēl par 1209 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 821 bērns ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Patlaban adopcijai pieteikušies 195 adoptētāji no Latvijas un 32 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 418 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 438 bērni to nevēlas vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Pērn kopumā adoptēti 195 bērni, kas ir par 51 bērnu mazāk nekā gadu iepriekš. No pērn adoptētajiem bērniem 68 bērni tika adoptēti uz ārzemēm, kas ir par 51 bērnu mazāk, savukārt Latvijas iedzīvotāji adoptējuši tikpat daudz bērnu, cik pirms gada, proti, 127 bērnus.

LM rosina ārvalstu adoptētājiem vairs neļaut adoptēt bērnus no audžuģimenēm. Ministrija izstrādājusi noteikumu projektu “Adopcijas kārtība”, kas paredz, ka ārvalstu iedzīvotāji varēs adoptēt otra laulātā bērnu, bērnu ar kuru ir radniecīgas saites, kā arī bērnu, kurš atrodas institūcijā, vairs neparedzot iespēju adoptēt bērnus no audžuģimenēm.

4 komentāri