Latvija pēc bēgļu uzņemšanas vēl nav saņēmusi ES solīto naudu

Komentāri

Par katru patvēruma meklētāju, kurš tiek pārvietots no Itālijas un Grieķijas nometnēm, Eiropas Savienība (ES) maksā Latvijai sešus tūkstošus eiro. Ir apritējuši divi mēneši, kopš Latvija uzņēmusi pirmos patvēruma meklētājus, taču nauda par viņiem no Briseles valsts budžetā vēl nav nonākusi.

Kad ES līderi pagājušā gada rudenī pieņēma lēmumu palīdzēt Grieķijai un Itālijai mazināt bēgļu krīzi, tika panākta vienošanās, ka par katru imigrantu, kurš tiks pārvietots no šīm valstīm, Brisele maksās sešus tūkstošus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan Latvijai ar patvēruma meklētāju pārvietošanu sokas gausi, februāra sākumā pirmie seši cilvēki tika uzņemti. Tomēr solītais finansējums, šajā gadījumā 36 000, no Briseles vēl nav saņemts, LNT Ziņām saka Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre.

Vienlaikus viņa norāda, ka nav pamata uzskatīt, ka Brisele savas saistības nepildīs un Latviju atstās bez naudas. Ilze Pētersone-Godmane prognozē, ka valsts budžetā finansējums nonāks līdz gada vidum.

Saskaņā ar valdības plānu, lai Latviju sagatavotu patvēruma meklētāju uzņemšanai, šogad nepieciešami 9,4 miljoni eiro. Lai atslogotu budžetu, iecerēts, ka gandrīz četrus miljonus no plānotajiem izdevumiem finansēs ES no vairākiem fondiem.

No Briseles naudas daļēji vai pilnībā iecerēts apmaksāt virkni pasākumu. Piemēram, izmitināšanas centra Mucenieki paplašināšanu un izdevumu segšanu par veselības aprūpi, kā arī latviešu valodas mācīšanu un citiem integrācijas pasākumiem.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl