Komentāri
Latvijā novērots īpaši augsts UV starojuma līmenis, ko saņemot var veidoties ādas vēzis
FOTO: LETA

Latvijā novērots īpaši augsts ultravioleto saules starojuma līmenis, ko saņemot iespējams ne tikai apdegt, bet var veidoties tāda bīstama saslimšana kā ādas vēzis. Šajās dienās mediķi aicina atturēties no vilinošās zvilnēšanas saulītē.

Virs Latvijas samazinājies ozona slāņa biezums, tuvākajās dienās gaidāms pēdējo gadu laikā visaugstākais saules radiācijas līmenis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dermatologi aicina īpaši uzmanīties un saulē uzturēties iespējami maz. Atrodoties ūdens tuvumā un pludmales smiltīs, vērts atcerēties, ka tie ir ļoti labi atstarotāji, kas radiācijas ietekmi palielina.

Raimonds Karls, dermatologs

Piesardzības pasākumi būtu ļoti vienkārši, plānot savu dienu, no paša rīta tādā veidā, ka dienas vidū, tad, kad ir maksimālais UV staru intensitātes rādītājs, atrasties labāk ēnā vai vispār iekštelpās. Ar bērniem šajā laikā ir jābūt īpaši piesardzīgiem, it īpaši, ja ir mazāki, un ar gadiem jaunākiem bērniem, jo mazs bērns, viņš noteikti nevarēs pastāstīt savas sajūtas.

TV3 Ziņu aptaujātie cilvēki atzīst, ka ne vienmēr ievēro piesardzību, atrodoties tiešos saules staros.

Pārlieku liels ultravioletais starojums var izraisīt dažādas ādas saslimšanas, arī vēzi. Visaugstākais starojuma līmenis gaidāms 3. un 4. jūlijā.

Laika ziņas

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl