Komentāri
Latvijā novērots īpaši augsts UV starojuma līmenis, ko saņemot var veidoties ādas vēzis
FOTO: LETA

Latvijā novērots īpaši augsts ultravioleto saules starojuma līmenis, ko saņemot iespējams ne tikai apdegt, bet var veidoties tāda bīstama saslimšana kā ādas vēzis. Šajās dienās mediķi aicina atturēties no vilinošās zvilnēšanas saulītē.

Virs Latvijas samazinājies ozona slāņa biezums, tuvākajās dienās gaidāms pēdējo gadu laikā visaugstākais saules radiācijas līmenis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dermatologi aicina īpaši uzmanīties un saulē uzturēties iespējami maz. Atrodoties ūdens tuvumā un pludmales smiltīs, vērts atcerēties, ka tie ir ļoti labi atstarotāji, kas radiācijas ietekmi palielina.

Raimonds Karls, dermatologs

Piesardzības pasākumi būtu ļoti vienkārši, plānot savu dienu, no paša rīta tādā veidā, ka dienas vidū, tad, kad ir maksimālais UV staru intensitātes rādītājs, atrasties labāk ēnā vai vispār iekštelpās. Ar bērniem šajā laikā ir jābūt īpaši piesardzīgiem, it īpaši, ja ir mazāki, un ar gadiem jaunākiem bērniem, jo mazs bērns, viņš noteikti nevarēs pastāstīt savas sajūtas.

TV3 Ziņu aptaujātie cilvēki atzīst, ka ne vienmēr ievēro piesardzību, atrodoties tiešos saules staros.

Pārlieku liels ultravioletais starojums var izraisīt dažādas ādas saslimšanas, arī vēzi. Visaugstākais starojuma līmenis gaidāms 3. un 4. jūlijā.

Laika ziņas

Lasi vēl