Latvija noteikta par dabas katastrofas zonu

1 komentārs

Visā Latvijā ir izsludināta valsts mēroga dabas katastrofa. Šāds lēmums pieņemts šorīt Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdē.

Sēde tika sasaukta, lai izskatītu pašvaldību lūgumus izsludināt ārkārtējo situāciju 11 novados. Tomēr – definējumu nolemts mainīt un attiecināt uz visu Latvijas teritoriju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rudens lietavu un plūdu izraisītās sekas lauksaimniecībā definējamas kā valsts mēroga dabas katastrofa.

Atšķirībā no ārkārtas situācijas šāds formulējums neuzliek nekādus ierobežojumus, bet ļauj iedarbināt nepārvarama spēka jeb forsmažora apstākļus. Amatpersonas skaidro, ka lauksaimniekiem tagad ir juridisks pamats saņemt atvieglojumus dažādu līgumu un saistību neizpildes gadījumā, tai skaitā arī pret Eiropas komisiju.

 

Jānis Dūklavs
zemkopības ministrs, ZZS

Tas attiecas uz lauku atbalsta dienesta Eiropas naudu maksājumiem. Ir jāizpilda vesela virkne kritēriju, kas arī netiks izpildīti. Arī zaļināšanas un visus pārējos pasākumus, kas saistīti ar Eiropas naudas saņemšanu. Lauku atbalsta dienestam sakarā ar šā stāvokļa izsludināšanu tiesības nepiemērot atsevišķus likuma pantus.

Lietavu un plūdu dēļ kartupeļu audzētāji un graudu audzētāji nevarēja iegūt sēklu pilnā apjomā. Bet daudzi sējumi pavasarī varētu neizaugt.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • Eduards Edžus
    +4 +4 0

    Eduards Edžus

    Situācija ir kritika jau gadiem... Tikai ne jau dabas dēļ... Varas pārstāvju nolaidības dēļ.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl