1 komentārs

Atjaunota ēka un mazāki rēķini. Tie ir divi biežāk minētie ieguvumi, kas seko pēc ēkas nosiltināšanas. Tomēr joprojām šis energoefektivitātes paaugstināšanas solis Latvijā izmantots maz – nosiltinātas vien nepilns tūkstotis māju. Ekonomikas ministrijā cer uz nākamo Eiropas līdzfinansēto ēku siltināšanas programmu, jo tajā būs paredzēts arī valsts līdzfinansējums. 

LNT ziņu uzrunātie iedzīvotāji skaidro, ka katrā dzīvoklī ir autonomā gāzes apkure, un tagad ziemās varēs ietaupīt. Dzīvokļu saimnieki skaidro, ka apkurē ietaupītā nauda tagad ir novirzīta ēkas atjaunošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No aptuveni 25 000 potenciāli siltināmo ēku skaita Latvijā nosiltinātas ir 842, kas ir nepilni četri procenti no kopējā skaita. No lielākajām pilsētām visaktīvākie ir valmierieši un liepājnieki. Savukārt Rīgā un jo īpaši Daugavpilī iedzīvotāji daudz kūtrāk izšķiras par siltināšanu.

Daugavpilī mazo atsaucību var skaidrot ar to, ka tur ir arī vietējās pašvaldības programma, un tā neparādās ekonomikas ministrijas grāmatvedībā. Rīgā bieži vien lielo ēku iedzīvotāji nespēj savākt nepieciešamo 2/3 dzīvokļu saimnieku piekrišanu siltināšanas uzsākšanai.

Jaunajā ēku siltināšanas programmā būs iespēja arī pašiem trūcīgākajiem iedzīvotājiem. Aptuveni puse naudas būs Eiropas līdzfinansējums, bet otru daļu iedzīvotāji parasti aizņēmās komercbankā. Jaunajā programmā būs iesaistīts arī valsts līdzfinansējums trūcīgākajiem.

Jaunā ēku siltināšanas programma paredzams sāksies šā gada rudenī. Tā turpināsies aptuveni piecus gadus, un tai ir atvēlēti 176 miljoni eiro.

TOP komentāri

  • Natālija Bērziņa
    0 0 0

    Natālija Bērziņa

    Es daļēji saprotu, kāpēc cilvēki baidās no renovācijas. Ozolnieku novadā, Ozolnieku pagastā ir renovētas daudz māju. Neko teikt, vizuālais iespaids labs. Arī siltumu mēs varam regulēt pēc vajadzības. Tikai problēma, ka mēs tagad maksājam par patērēto siltumu + bankas procentus. Rezultātā komunālais maksājums lielāks nekā pirms renovācijas. Ja mums pensionāriem Bankai būs jāmaksā lielāki % nekā par pašu renovāciju ( mūsu gadījumā bankas % 26,27), LGA garantijas ieturējums 4, 63.
    Kopējais parāds7693,35. Kā nomaksāt, kā nodzīvot, lai segtu renovāciju? Mēs laikam tītos segās, bet censtos paēst.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl