Latvijā no Itālijas ieradušies vēl seši bēgļi

4 komentāri
Latvijā no Itālijas ieradušies vēl seši bēgļi
FOTO: LETA

Piektdien, 15. jūlijā, Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Itālijas pārvietotas 6 personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

Uz Latviju vēlā piektdienas vakarā pārceltās personas ir no Eritrejas, patlaban tās atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Starp pārceltajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā mehāniķis un medicīnas sfēras darbinieks, kā arī students. Personas savos pieteikumos ir norādījušas tigrinja, arābu un angļu valodu zināšanas.

Jau ziņots, ka atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām, tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros jau uzņēmusi 53 personas.