Komentāri
Latvijā netrūkst cilvēku, kuri naudas dēļ ir gatavi kļūt par citas valsts pilsoni
FOTO: LETA

Latvijā netrūkst cilvēku, kuri naudas dēļ ir gatavi kļūt par citas valsts pilsoni, atsakoties no Latvijas pilsonības. Teju ik nedēļu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) tiek saņemts kāds iesniegums par atteikšanos no Latvijas pilsonības. Likums to darīt neliedz.

Pilsonības maiņas iemesli nereti ir finansiāli. Piemēram 2013. gadā visbiežāk cilvēki vēlējās iegūt Krievijas pilsonību.

Tas, visticamāk, noticis tādēļ, ka Krievijas pilsoņu pensionēšanās vecums ir mazāks, turklāt pensijā tiek ierēķināts arī dienests padomju armijā. Tomēr Latvijas pilsonību atgūt jau ir sarežģītāks process.

Pēdējos gados strauji palielinās to cilvēku skaits, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību.

Santa Jonāte – Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāve

Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, kas ir atteikušies no Latvijas pilsonības, izrāda vēlmi un iniciatīvu atkal kļūt par Latvijas pilsoņiem, taču šis process vairs nav tik vienkāršs – ir jākārto naturalizācija, arī valsts valodas pārbaude, eksāmeni un viss, kas šajā procedūrā ir iekļauts.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl