Komentāri

Latvija nepiedalīsies starptautiskajā izstādē World Expo 2015, kas šogad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā. Šādu lēmumu pieņēmusi valdība.

Kā viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Latvijai tomēr būtu jāpiedalās Expo 2015 Milānā, bija Latvijas reputācija. Proti, Itālijas mediji jau plaši bija atspoguļojuši faktu, ka Latvijas prezidents paviljona pamatos iebūvēja kapsulu. Latvija līdz ar to plāno atvainoties itāļiem par plānu maiņu. Viens no atvainošanās variantiem varētu būt Latvijas rīkots koncerts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Premjerministre Laimdota Straujuma, rezumējot valdības lēmumu nepiedalīties izstādē, sacīja, ka lēmums ir slikts, taču piebilda, ka labāku variantu nav.

Lai gan projekts apturēts, Ekonomikas ministrija turpinās auditu un atbildīgo noskaidrošanu par neprofesionāli veiktu projekta realizāciju. Starp amatpersonām ko  varētu saukt pie atbildības ir Latvijas Pilnvarotais pārstāvis starptautiskajā izstādē Expo Milano 2015 Roberts Stafeckis.

Jau ziņojām, ka vēl nerealizētais Expo 2015 projekts Latvijā piedzīvojis vairākus skandālus. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola vairākkārt uzsvērusi, ka apšauba Latvijas dalības nepieciešamību Expo 2015.

World Expo 2015 Latvijas dalības tāme ir nelietderīga un ”uzpūsta” un apstiprina jau rakstīto, ka projekts kalpojis par ”naudas pumpi” atsevišķiem uzņēmējiem, rakstīja laikraksts Diena.

Tajā pašā dienā ekonomikas ministre medijiem paziņoja, ka par Latvijas paviljona starptautiskajā izstādē radošajiem risinājumiem atbildīgajai komandītsabiedrībai Expo 2015 var nākties atmaksāt nelietderīgi izmantoto naudu.

Savukārt Nīderlandē bāzēta starptautiskā aģentūra Gestalt Communications piedāvājusi Latvijai sākotnēji par sešiem, vēlāk par trīs miljoniem eiro novērtēto, valsts paviljona būvniecību starptautiskajā izstādē World Expo 2015 aizstāt ar parku, kas simbolizētu Latviju kā mežiem bagātu valsti.

Lasi vēl