Komentāri

Valdība šodien nolēma, ka Latvija nepārsūdzēs Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmumu, kas paredz, ka tā dēvēto Imantas hakeri Denisu Čalovski var izdot ASV. Čalovska advokāte Ilona Bulgakova  apliecināja, ka aizstāvība turpinās cīnīties par Čalovska cilvēktiesībām un ECT lēmums tiks pārsūdzēts tiesas Lielajā palātā.

Lēmumu var pārsūdzēt līdz šā gada 24.oktobrim ECT Lielajā palātā, taču valdība nolēma, ka no valsts puses tas netiks darīts, žurnālistiem šodien pavēstīja Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce.

Ja to darīs Čalovska pārstāvji, Lielās palātas kolēģijai būs jālemj, vai šo sūdzību pieņemt. Tas nozīmē, ka sprieduma izpilde uz nenoteiktu laiku tiks atlikta. Gadījumā, ja sūdzība tiks noraidīta, spriedums stāsies spēkā un Čalovskis tiks izdots ASV.

Gadījumā, ja Lielās palātas kolēģija nolems sūdzību izskatīt, lieta tiks izskatīta no jauna un tas varētu aizņemt vismaz gadu, skaidroja Līce.

Valdības argumentācija par lēmuma nepārsūdzēšanu nav zināma, jo informācija ir klasificēta.

Ņemot vērā, ka valdība Čalovska jautājumu skatīja aiz slēgtām durvīm, šobrīd ir grūti spriest, vai pastāvēja diskusijas par izdošanas procedūras pilnveidošanu. Advokāte bija gaidījusi, ka valdība lems par to, kā cilvēktiesībām atbilstoši pilnveidot izdošanas procedūru, jo nav izslēgts, ka var parādīties citi cilvēki, kuri tiks apcietināti, un būs jālemj par viņu izdošanu ārvalstīm.

“Čalovskis desmit mēnešus tika turēts apcietinājumā bez iespējām pārskatīt šo līdzekli. Likumā ir tikai pateikts, ka pastāv iespēja piemērot izdošanas apcietinājumu, kuram maksimālais laiks ir viens gads, taču citu līdzekļu nav. Es biju gaidījusi kaut ko vairāk, proti, ka valsts vismaz lems, kādus līdzekļus iedarbināt, lai šo izdošanas procedūru pilnveidotu un uzlabotu,” norādīja advokāte.

Jau ziņota, ka ECT palāta, tāpat kā Augstākā tiesa (AT), ir atzinusi par pieļaujamu kibernoziegumos apsūdzētā Latvijas pilsoņa Čalovska izdošanu ASV un vairumu pieteicēja sūdzībā norādīto punktu atzinusi par nepamatotiem.

Tiesa vienbalsīgi noraidījusi Čalovska sūdzību par izdošanu uz ASV, norādot, ka nevienā no apsūdzībām, kuras iesniedzējam izvirzīja ASV iestādes, viņam nedraudēja mūža ieslodzījums. Tāpat ECT vienbalsīgi konstatējusi, ka, ievietojot Čalovski aiz metāla nožogojuma Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas sēdes laikā, tika pārkāpts Konvencijas 3.pants, kas nosaka spīdzināšanas, cietsirdīgas un pazemojošas izturēšanās aizliegumu.

Čalovskis lūdza piespriest viņam morālo kompensāciju 10 000 eiro apmērā, taču ECT šo prasību apmierināja tikai daļēji, atlīdzībā piespriežot 5 000 eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl