Latvija neatsauksies Briseles aicinājumam uzņemt jaunus bēgļus

12 komentāri

Brisele mudina dalībvalstis uzņemt vēl 50 000 bēgļu. Patvēruma sniegšanā ir jāiesaistās visām Eiropas Savienības (ES) valstīm. Tā piektdien, 29. septembrī, Rīgā sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Franss Timmermanss.

Tā vietā lai uz robežām celtu žogus, viņš aicina ikvienu ES valsti būt atvērtai tiem patvēruma meklētājiem, kuri kvalificējas bēgļa statusam.

Franss Timmermanss

Franss Timmermanss
Eiropas Komisijas viceprezidents

Mums ir jābūt drošiem, ka cilvēki, kuri šeit ierodas ekonomisku iemeslu dēļ, tiek nosūtīti atpakaļ mājās. Un, no otras puses, mūsu sirdij jābūt atvērtai tiem cilvēkiem, kuri no savas izcelsmes valsts bēg tāpēc, ka viņu mājas ir sabombardētas vai viņi tiek spīdzināti. Tas ir vienīgais risinājums. Un mēs to varam izdarīt tikai visas Eiropas mērogā. Neviena dalībvalsts nedrīkst vienkārši pateikt, ka tā nepiedalās.

EK šonedēļ nāca klajā ar jaunu plānu, kas paredz nākamo divu gadu laikā brīvprātīgi uzņemt vēl vismaz 50 tūkstošus patvēruma meklētāju galvenokārt no Āfrikas valstīm. Šim mērķim rezervēti 500 miljoni eiro.

Taču Latvija nav gatava uzņemt jaunus bēgļus. Tā norāda Augusts Brigmanis, kurš pārstāv premjera partiju Zaļo un zemnieku savienību.

Augusts Brigmanis

Augusts Brigmanis
ZZS Saeimas frakcijas vadītājs

Es domāju, ka mums ir jābūt absolūti solidāriem ar Igauniju, kas šādu iespēju pat neizskata. Mums nevajadzētu šajā jautājumā būt kaut kādiem pirmrindniekiem, un es esmu principā pret jaunu bēgļu uzņemšanu viennozīmīgi.

Līdzīgu viedokli pauž Laimdota Straujuma, kuras vadītā valdība pirms diviem gadiem solidaritātes vārdā bija piekritusi iesaistīties patvēruma sniegšanā.

Laimdota Straujuma

Laimdota Straujuma
Saeimas deputāte, “Vienotība”

Es iepriekš biju un tagad esmu pret kvotām dažādām, jo mēs sākam no nepareizā gala. Mēs vispirms dalām bēgļus, pēc tam mēs dažādus citus pasākumus organizējam. Tas nav pareizi. Tagad vēlreiz visu Eiropu satraukt ar tādu vai citu skaitli, es domāju, ka tas nav ceļš, kurš ejams.

Un kategoriski pret jauniem bēgļiem ir arī Nacionālā apvienība.

Jānis Dombrava

Jānis Dombrava
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Par jaunu patvēruma meklētāju uzņemšanu šajā pārdales mehānismā nevar būt ne runas. Tāpēc es domāju, ka iekšlietu ministram un arī citiem atbildīgajiem ministriem dažādos formātos ir skaidri jānorāda, ka Latvijas pozīcija ir tā, ka mēs bijām gatavi iesaistīties brīvprātīgā kārtā  – tajā brīdī tas bija tā laika valdības lēmums, bet nekādus jaunus patvēruma meklētājus mēs neredzam par iespējamu uzņemt.

Tikmēr Latvijai jāturpina pildīt iepriekšējās saistības, jo ir uzņemti 65% noteiktā patvēruma meklētāju skaita.

TOP komentāri

 • Uldis Millers
 • Jūs ko mīlīši
  +8 +7 -1

  Jūs ko mīlīši

  Lai tas Timmermanis ņem un sauc visus viņus uz savām mājām un adoptē! Bet te neviens viņus negaida,izņemot ar galvu slimos kas nesajēdz sekas vai tie kas par to saņem labu naudu.
 • Andris Puriņš
  +7 +7 0

  Andris Puriņš

  sodien neatsauksies, bet rita vai paritaa buus ar mieru. Parasta sheema ....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl