Nav skaidrības, kā pircējus restorānos informēt par ĢMO

Komentāri

Latvijā šobrīd nav skaidras kārtības, kā dažādu kafejnīcu un ēstuvju īpašniekiem būtu jāinformē klienti, ka maltītē iekļauti pretrunīgi vērtētie ģenētiski modificēto organismu produkti. Lai gan ir valstis, kurās tas ir jānorāda, Latvijā šādu kārtību nav plānots ieviest.

Latvijā nav izveidota sistēma, lai cilvēkus informētu, kādu ēdienu viņi nopērk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā, atzīst arī Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija.

“Mums kā dienestam nav tik lielas kapacitātes, lai mēs varētu nostāvēt pie visām ievestajām kravām un pie visiem Latvijā apgrozībā esošiem produktiem,” skaidroja Tatjana Marčenkova, PVD Pārtikas departaments vadītāja. Viņa gan uzsvēra – šobrīd neesot pierādīti tieši draudi patērētāju veselībai no produktiem, kas satur ĢMO vai ražoti no ĢMO un atrodas Eiropas Savienības tirgū.

Dienests uzsver, ka patērētājs noteikti ir jāinformē, ja ēdiens pagatavots no produktiem, kas satur ģenētiski modificētus organismus, bet normatīvajos aktos nav regulējuma, kā konkrēti tas būtu jādara. Latvijā produkta sastāvdaļas ir jānorāda tikai uz marķējumiem un PVD pārbaudes liecina, ka 80% marķējums ir atbilstošs. Analīzes, lai noskaidrotu, vai kādā ēdienā nav ģenētiski modificētu organismu, šobrīd netiek veiktas.

Vairāk uzziniet telekanāla LNT raidījuma “900 sekundes” sagatavotajā sižetā augstāk.

Lasi vēl