Komentāri
Latvijā nākamgad sagaidāms mazākais darbavietu skaita pieaugums Baltijas valstīs, secināts aptaujā
FOTO: LETA

Nākamajā gadā Latvijā starp Baltijas valstīm tiek prognozēts vismazākais jaunu darbavietu skaita pieaugums, liecina vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma ”CV-Online” novembrī veiktā aptauja Baltijas valstīs par nākamā gada plāniem un tendencēm darba tirgū. Kopumā aptaujā piedalījās gandrīz 2 000 darba devēju.

Raugoties uz nākamā gada plāniem Baltijas valstīs, darba devēji no Latvijas izrāda salīdzinoši vislielāko piesardzību, plānojot papildu vakanču skaitu savā uzņēmumā. Latvijā pieņemt vismaz vienu, jaunu darbinieku nākamajā gadā iecerējuši 36% no aptaujātajiem darba devējiem, kas ir par 11% mazāk nekā pagājušā gada aptaujas rezultātos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lietuvā 44% no aptaujātajiem darba devējiem atklāja, ka plāno palielināt darbinieku skaitu, pagājušajā gadā tie bija 42%, savukārt Igaunijā – 43%, pagājušajā gadā – 40%.

Saistībā par izmaiņām atalgojumā, jāsecina, ka būtiskas izmaiņas nākamajā gadā visticamāk nebūs, procentuāli situācija ir līdzīga kā pagājušā gada aptaujas rezultātos. Atalgojuma pieaugumu darbiniekiem ieplānojuši 41% darba devēju Latvijā, kas, salīdzinoši ar pagājušā gada aptaujas rezultātiem, ir par 1% vairāk.

Visbiežāk šādu lēmumu darba devēji pamatoja ar to, ka vēlas motivēt savus darbiniekus, lai viņi paliktu strādāt konkrētajā uzņēmumā. Atalgojuma samazinājumu darbiniekiem plāno 4% aptaujāto darba devēju, bet 9% atzina, ka dažus darbiniekus gaida algas pieaugums, bet dažiem tā tiks samazināta.

Savukārt gandrīz katrs ceturtais darba devējs plāno atalgojumu saglabāt līdzšinējā līmenī un gandrīz tikpat daudz darba devēju aptaujas periodā atzina, ka lēmumu par darbinieku atalgojumu nākamajam gadam vēl nav pieņēmuši un atbildēt nevarēja.

Aptaujas rezultāti liecina, ka ar katru gadu pieaug arī to darba devēju skaits, kas uzskata, ka atrast jaunus darbiniekus kļūst arvien grūtāk un sarežģītāk. Pagājušajā gadā to atzina 45% darba devēju, bet šogad jau 61% no aptaujātajiem uzskata, ka jaunu, atbilstošu darbinieku atrašana salīdzinoši ar pagājušo gadu ir kļuvusi vēl grūtāka.

Neatkarīgi no tā, ka jaunu darbinieku atrašana Latvijā novērtēta kā sarežģīta, jaunus  papildspēkus meklēt un pieņemt no ārvalstīm ir iecerējuši vien tikai 17% darba devēju.

Darba devēju aptauja norisinājās interneta vidē šī gada novembrī. Kopumā tika aptaujāti gandrīz 2 000 darba devēju Baltijas valstīs, no kuriem 202 Latvijā, 112 Lietuvā un 1649 Igaunijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl