Latvija nākamā gada vidū varētu saņemt uzaicinājumu iestāties OECD

Komentāri
Latvija nākamā gada vidū varētu saņemt uzaicinājumu iestāties OECD
FOTO: LETA

Pirms diviem gadiem Latvija saņēma uzaicinājumu sākt sarunas par pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai jeb OECD. Šai organizācijai ir ļoti augsti standarti, tāpēc Latvijai jāveic uzlabojumi vairākās jomās, lai tiem atbilstu.

Latvija jau ir iestājusies gandrīz visās svarīgajās starptautiskajās organizācijās – NATO, ES, ANO un citās. Bet priekšā ir vēl viens mērķis – pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai jeb OECD. Dalība šajā kopienā ir ļoti prestiža, jo tajā atrodas tikai pasaules attīstītākās valstis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Organizācija izveidota pēc Otrā pasaules kara, un tā galvenokārt veic pētījumus un nosaka standartus, kā valstīm uzlabot savu pārvaldību un politiku. Latvija vairākkārt mēģinājusi tai piebiedroties, bet tikai 2013. gadā tika sāktas sarunas par iestāšanos. Kā norāda par to atbildīgā Ārlietu ministrija, pašreiz viss ritot pēc plāna.

Līdzīgi kā tas bija ar pārējām organizācijām, pirms uzņemšanas Latvijai jāsakārto vairākas nozares, lai atbilstu OECD standartiem. Būtiski ir samazināt korupciju, uzlabot pārvaldību valsts uzņēmumos un pastiprināt cīņu pret nodokļu nemaksāšanu. Jāatgādina, ka pirms gada izskanēja plaša kritika par skandālu apvīto valsts uzņēmumu padomju atjaunošanu, taču tas ir viens no uzņemšanas priekšnosacījumiem.

Oktobra beigās būs pieejams ziņojums, kā OECD vērtē mūsu progresu. Rinkēvičs pauž optimismu, sakot, ka nav šaubu, ka iestāsimies. Taču to vajadzētu izdarīt iespējami ātri. Kļūšana par OECD dalībvalsti veicinās investoru uzticību un var uzlabot Latvijas kredītreitingu.

Kopumā šajā organizācijā ir 34 attīstītākās pasaules valstis. Latvija šajā kopienā būs otrā Baltijas valsts – Igauniju uzņēma jau 2010. gadā, bet Lietuva tikai nesen saņēma uzaicinājumu sākt sarunas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl