Latvijā mītošie bēgļi sastopas ar virkni neērtībām, tostarp veselības aprūpē

4 komentāri
Latvijā mītošie bēgļi sastopas ar virkni neērtībām, tostarp veselības aprūpē
FOTO: F64

Līdz ar Eiropas Savienības (ES) plānā paredzēto patvēruma meklētāju uzņemšanu, uzmanību raisījis arī jautājums par to, kādu veselības aprūpi valsts viņiem nodrošina.

Tostarp izskanējis, ka daļa ģimenes ārstu atsakās savās praksēs uzņemt patvēruma meklētājus.

Par to, kāda ir situācija, šodien spriedīs Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē.

Daļu problēmu, uz kurām norādījuši jau līdz šim Latvijā mītošie patvēruma meklētāji, Saeima centusies labot ar likuma izmaiņām.

Piemēram, centrā Mucenieki dzīvojošie sūdzējušies bērnu tiesību aizsardzības organizācijām, ka viņu bērniem tiek prasītas lielas summas par pakalpojumiem, kas neietilpst primārās aprūpes paketē, piemēram, zobārstniecību.

Taču vienlaikus patvēruma meklētāji līdz statusa saņemšanai nedrīkst strādāt.

Tagad aptuveni mēnesi ir spēkā norma, kas nepilngadīgajiem paredz tiesības par valsts līdzekļiem saņemt visu medicīnisko palīdzību, ja tās nesniegšana var radīt apdraudējumu bērna attīstībai un veselībai.

TOP komentāri

 • Homērs Simpsons
  0 0 0

  Homērs Simpsons

  Bet vai latvijas berniem ir valsts garanteti minimalie veselibas pakalojumi piem. zobarsta pakalpojumi? Lai stajas rinds un gaida vaiari uz miloto dzimteni,!
 • Bb
  0 0 0

  Bb

  Beet te jau mums pashiem nav spiidoshi ar veseliibas apruupi.jaastaav muuziigaas rindaas,jaamaksaa kosmiskaas naudas..un veel suuta no viena aarsta pie otra kameer nejaushi kaads mirst..jo nesagaidija!
 • vilis
  0 0 0

  vilis

  nu tak lai brauc atpakaļ uz dzimteni tur ir burvīga mediciniskā aprupe un sociālās garantijas,ja te ir tik slikti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl