Latvijā līdz šim Covid-19 konstatēta kopumā pieciem Valsts policijas darbiniekiem

Pievienot komentāru
Latvijā līdz šim Covid-19 konstatēta kopumā pieciem Valsts policijas darbiniekiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Latvijā līdz šim jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 konstatēta kopumā pieciem Valsts policijas darbiniekiem, aģentūrai LETA pastāstīja policijas preses pārstāve Elīna Priedīte.

Vairāki policisti, kuri kontaktējušies ar saslimušajiem atrodas 14 dienu karantīnā.

Likumsargu saslimšanas rezultātā dienesta darbs netiek ietekmēts un policija turpina strādāt paaugstinātas gatavības režīmā, norādīja Priedīte.

Kopš valstī ieviesta ārkārtējā situācija Valsts policijā, tāpat kā citās valsts struktūrās, turpina ievērot epidemioloģiskās drošības prasības. Likumsargiem pieejami dezinfekcijas un individuālās aizsardzības līdzekļi. Tāpat policisti ir instruēti, kā mazināt inficēšanās risku, stāstīja Priedīte.

Jau ziņots, ka viens no saslimušajiem policijas darbiniekiem konstatēts Aizkraukles iecirknī. Konkrētā amatpersona, kura amatu apvienošanas kārtībā pilda arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) autovadītāja pienākumus, atgriezusies no ārzemēm 16.martā. Darbinieks ievēroja valstī noteiktos pašizolācijas pasākumus un, nejūtot nekādas veselības problēmas, 1.aprīlī devās uz darbu Aizkraukles iecirknī. Savukārt 9.aprīlī vīrietis, sākot darbu NMPD, nodeva Covid-19 analīzes, bet 10.aprīlī saņēma atbildi par pozitīvu rezultātu.

Tāpat ziņots, ka no citiem iekšlietu dienestiem un armijas Covid-19 iepriekš bija konstatēts vienam ugunsdzēsējam un četriem karavīriem – diviem Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un diviem Latvijā dienošajiem NATO karavīriem.

Covid-19 testēto skaits pēdējā diennaktī pieaudzis līdz 1406, kamēr infekcija apstiprināta deviņiem iedzīvotājiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Līdz šim konstatēti 675 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 31 302.

Patlaban stacionārā atrodas 45 pacienti, tajā skaitā 42 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu. No stacionāra līdz šim izrakstīti 57 pacienti.