Komentāri
Latvijā konstatēta jauna zirnekļu suga – sešacu zirneklis
FOTO: LETA

Latvijā ir konstatēta jauna zirnekļu dzimta un suga, ko visbiežāk dēvē par sešacu zirnekli, informē Latvijas Dabas fondā.

Latvijas faunai jaunā zirnekļu dzimta un suga Dysderidae, Harpactea rubicunda konstatēta Apšuciemā, un tulkojumā no angļu valodas dzimtas nosaukums ir “meža uts”. Šīs sugas zirnekļi ir sastopami sausos un vidēji sausos mežos, ganībās, dārzos, mājās, zem akmeņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zirnekļu dzimtai ir arī otrs nosaukums, kas tiek izmantots biežāk – sešacu zirneklis. Tas tāpēc, ka lielākajai daļai zirnekļu dzimtu ir astoņas acis. Sešacu zirnekļa galvkrūtis ir brūnā krāsā, vēders ir nedaudz gaišāks, bet kājas ir dzelteni brūnas. Tā izmērs variē no 8 līdz 12 milimetriem.

Tie ir uz augsnes dzīvojoši zirnekļi, kas neveido tīklu un barību iegūst medījot.

Tuvākā valsts, kur līdz šim bija sastopami šie zirnekļi, ir Lietuva, kur pirmo reizi tie konstatēti ap 1939.gadu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl