Komentāri
Latvijā katrs ceturtais ugunsgrēks saistīts ar kūlas dedzināšanu, secina apdrošinātājs
FOTO: LETA

Ceturtdiena, 13.aprīlīs. Latvijā kūlas ugunsgrēku skaits, balstoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) datiem, kopš 2014. gada samazinās, taču to proporcija Latvijā ir nemainīgi augsta – vidēji katrs ceturtais ir kūlas ugunsgrēks

Apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” privātpersonu īpašuma apdrošināšanas eksperts Arnolds Linītis norāda: “Kūlas ugunsgrēki – tie ir nopostīti īpašumi, izdeguši lauki un meži, kā arī zaudētas dzīvības. Vidēji Latvijā gadā notiek 2500 kūlas ugunsgrēku, kuros izdeg 3 798 ha. Tas ir gandrīz līdzvērtīgs apjoms tādu Latvijas pilsētu kā Valmieras un Rēzeknes kopējai platībai. ”

Pieejamie VUGD dati par pēdējiem gadiem liecina, ka vislielākais kūlas ugungrēku skaits konstatēts 2014. gadā, kad degšanas platības, salīdzinot ar 2013. gadu, pieauga pat dubultā apjomā. Kopš 2014. gada vidējā degšanas platība kopumā ir samazinājusies, taču republikas pilsētās (Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera, Ventspils) tā turpina pieaugt. Kūlas degšanas platības vislielākās ir bijušas Jelgavā un Daugavpilī, bet novados – Rugājos, Ciblā, Baltinavā un Aknīstē.

Lasi vēl