Latvijā jaunākais seksuālās vardarbības upuris bijis 10 mēnešus vecs zīdainis

Pievienot komentāru
Latvijā jaunākais seksuālās vardarbības upuris bijis 10 mēnešus vecs zīdainis
FOTO: LETA

Vēl nestaigā un varētu tikt barota ar krūti. Tā vietā, lai nesteidzīgi augtu, desmit mēnešus vecā meitenīte sestdienas vakarā tika nodota mediķu rīcībā – ar ārējo dzimumorgānu un starpenes traumu, ar asiņošanu. Zīdainim veiktas vairākas operācijas, stāsta bērnu slimnīcas ginekoloģe.

Pēc saņemtās palīdzības meitenes vispārējais veselības stāvoklis patlaban ir apmierinošs, viņa ēd un ir aktīva. Arī fiziskas sekas nepaliks. Mazulītei blakus tagad ir mamma, viņa notikušo pārdzīvojot.

Ārstiem ir aizdomas par seksuālu vardarbību, par tām arī ziņots policijai. Valsts policijā LNT Ziņām apstiprināja, – Kokneses novadā aizdomās par seksuālu vardarbību aizturēts vīrietis. Šodien tiesa viņam kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Ja 54 gadus vecā vīrieša vaina tiks pierādīta, viņam draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no 10 līdz 20 gadiem. Tikmēr ārsti neslēpj, – šis nav vienīgais gadījums un nav arī pats jaunākais no šādas vardarbības cietušais bērns.

BKUS ginekoloģe Ilona Auziņa

Diemžēl atceros, ir jaunāks vecums, kas praksē mūsu ir bijis; ir bijis jaunāks septiņu mēnešu veca meitenīte. Tur bija bojājumi smagāki, izārstējās meitene, saņēma visu nepieciešamo palīdzību.

Pedofilijas gadījumi, par kuriem uzzina sabiedrība, ir aisberga redzamā daļa, trauksmi ceļ arī bērnu ārsts Pēteris Kļava.

Skaidrs, ka valsts administrācijai ir liela slodze to problēmu risināt, tāpēc parisina, parisina un aizmirst. Tāpēc vēlreiz gribu vērsties pie augstākajām valsts amatpersonām, asociācijām, Ministru kabineta, jums tomēr ir jāpārdomā, uztveriet katru šo bērnu, kas ir izvarots vai kas ir cietis, kā savu bērnu, un tad tā arī rīkojieties!

Vardarbība pret bērnu kļūst par normu, un no tās var atturēt tikai bailes no barga soda, uzskata bērnu ārsts Pēteris Kļava.