Latvijā jau šogad varēs noiet Santjago ceļa posmu

0 Komentāru

Santjago ceļš ir viens no populārākiem svētceļnieku maršrutiem Eiropā. Vidēji gadā šajā svētceļojumā dodas vairāk nekā 200 tūkstoši ceļotāju. Tagad ceļu varēs noiet arī Latvijā – aptuveni 300 kilometru garais maršruts vedīs no Valkas līdz Žagarei un tālāk turpināsies Lietuvā.

Krimūnās, Dobeles novadā, ir ielikts pirmais marķētais stabs, kas ir paredzēts Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļam, un tas norādīs ceļa virzienu svētceļotājam. Ar to arī sācies plānotā ceļa marķēšanas process Zemgalē.

“Zemgale ir apceļota un apzināta, bet ir saskaņotas šīs vietas ar dažādiem saimniekiem, ar autoceļiem un pašvaldībām. Esam saņēmuši atļaujas no visām šīm iestādēm, sākam lēnām šo marķēšanas procesu,” skaidro Rone.

Foto: NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Svētā Jēkaba asociācija izveidojusi maršrutu, kas vīsies pāri mūsu valstij. Svētā Jēkaba ceļa izpētes grupai ir vairāki uzdevumi: pārbaudīt, kā kartē iezīmētais ceļš izskatās dabā, vai tas ir draudzīgs gājējiem, kādi objekti atrodami pa ceļam, piemēram, vai šeit svētceļnieki varēs atrast naktsmājas.

Agita Ūbele
Naktsmāju koordinators Svētā Jēkaba ceļam Latvijā

Svētceļniekiem ir ne tikai svarīgi iet ar savu mugursomu ceļa laikā, bet viņiem svarīgi atrast lētākas naktsmītnes. Šajā projektā vidējā naktsmītņu cena, ko meklējām, tie ir 10 eiro, un es ļoti ceru, ka izdosies, un izdevies daudz naktsmītņu apzināt, lai tas būtu ekonomiskais ceļojums.

Šobrīd nepilna gada laikā izpētes pārgājienos ir noieti 130 kilometru Latvijas Santjago ceļa. Vēl priekšā – 170. Par Latvijas Santjago ceļu interesi jau tagad izrāda arī ārzemnieki, secinājusi ceļotāja Aija Rantiņa.

“Ir tādi, kuri izgājuši Spānijā tradicionālo ceļu, bet viņiem gribas kaut ko jaunu, un Latvijā šī dabas bagātība ir fantastiska! Lieli gan mežu masīvi, gan purvi, ko rādīt, gan jūras piekraste! Mums arī gar jūru viens posms ies,” stāsta Rantiņa.

Līdz šim Latvijai vistuvākā valsts, kurā varēja sākt oficiālo ceļu, bija Vācija. Aizvadītajos gados Santjago ceļa maršruti tapuši Polijā un kaimiņos Lietuvā. Bet jau pavasarī to varēs noiet arī Latvijā.

0 Komentāru