Latvijā jāaizliedz nēsāt burkas un citus sejas aizsedzošus apģērbus, uzskata tiesībsargs

4 komentāri

Latvijā ir jāliedz nēsāt burkas un citus seju aizsedzošu apģērbus, taču jāievēro samērība, tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atzina tiesībsargs Juris Jansons.

Līdz šim mazākuma reliģijas Latvijā nav radījušas būtiskus izaicinājumus, tomēr pēdējā laika diskusijas, jo sevišķi islāma kontekstā, norāda uz pieaugošo tēmas aktualitāti, tā norāda tiesībsargs.

Jau ziņots, ka Tieslietu ministrija sagatavojusi likumprojektu, kas liegtu nēsāt galvassegas. Tas nav nonācis līdz valdībai, jo nav saskaņots ar daudzām pusēm.

Pēc būtības tas ierobežojums izpaustos kā jebkura apģērba, kas aizsedz seju, nēsāšana publiskajās vietās. Piemēram, arī maskas vai arī ķiveres.

Video

TOP komentāri

 • Jānis
  +2 +2 0

  Jānis

  Mūsu tiesībsargs aizstāv Latvijas iedzīvotāju intereses un paldies Jurim Jansonam par to.
  Likums par seju aizsegšanu ir jāpieņem pirms Latvijā sabrauc tie visi 776 obligāti uzņemamie migranti.Lai pirms braukšanas uz Latviju viņiem var izskaidrot mūsu likumus un arī to ka Latvijā aizliegts aizklāt seju publiskās vietās.
 • Agita
  0 0 0

  Agita

  Tiakai likumā būtu skaidri jānorada - kad un kur valkājamas hidžabas un burkas....šobrīd runa it pat speciāliem gadījumiem un kapucēm.laika apstākļiem un veselības stāvokli....vispār nav saprotams - vai man būtu ar sāpošu ausi vai zobu jāiet pie ārsta pēc izziņas un tā kabatā jānēsā līdzi ? Un,kas ir ļaika apstākļi...tad jau jānorāda vēja stiprums un plusi vai mīnusi,jo vienam sals par stipru būs,bet citam saule karsēs....
  Likuma grozījuma pašreizējais variants,kurš bija publicēts un tauta varēja izteikt priekšlikumus,bija nekur nederīgs.....saprotams bija tikai tas,ka un konkrēta soda nauda,ja savu kapuci būšu ne tā uzlikusi....
 • Agita
  0 0 0

  Agita

  Nepateica pilnīgi neko - neko....
  Likuma grozījumu variants vairāk izskatās pēc tā,ka radīsies problēmas ar tādu apģērba sastāvdaļu kā kapuces valkāšana un tā ir gandrīz vai katrai ES sievietes un tai skaitā,latvietes,apģērba sastāvdaļa.Likuma grozījuma variantā tādas burkas un hidžabas nemaz nav minētas.Es tos iespējamos grozījumus izlasīju.....un žēl,ka cilvēki nelasa un ir tik neatsaucīgi.....

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl