Latvijā ir vairāk nekā 84 000 reģistrētu diabēta pacientu

Komentāri

Šodien ir Pasaules diabēta diena, un Rīgā, kā arī citās pilsētās notiks pasākumi, kuros varēs gan uzzināt vairāk par šo slimību, gan konsultēties ar speciālistiem par diabēta riskiem un veselīgu uzturu.

Tiek lēsts, ka patlaban Latvijā ir vairāk nekā 84 000 reģistrētu diabēta pacientu, tas ir 5,3 procenti iedzīvotāju. Taču statistika liecina, ka viens no diviem pieaugušajiem pacientiem nemaz nezina, ka viņam ir diabēts.

Tāpēc ikvienam ieteicams regulāri pārbaudīt savu veselību. Paaugstināts risks saslimt ir tiem, kuru pirmās pakāpes ģimenes locekļi slimo ar diabētu, par 45 gadiem vecākiem, cilvēkiem ar lieko svaru, paaugstinātu asinsspiedienu, smēķētājiem.

Eksperti norāda, ka līdz pat 80% diabēta saslimšanas gadījumu ir iespējams novērst vai aizkavēt ar ēšanas ieradumu maiņu un fiziskām aktivitātēm.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl