Latvija ir tik stipra, cik mūsu vēlme to aizstāvēt, saka Vējonis; skaties FOTO no militārās parādes

Pievienot komentāru
Latvija ir tik stipra, cik mūsu vēlme to aizstāvēt, saka Vējonis; skaties FOTO no militārās parādes
FOTO: Ilze Vēbere ()

Pie Brīvības pieminekļa šodien, Lāčplēša dienā, pieminot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku Rīgā, norisinājās militārā parāde. Tajā piedalās Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas iestāžu vienības. TV3 Ziņas novēroja, ka vērot parādi bija ieradušies daudz bērnu.

Parādē piedalījās aptuveni 370 karavīri, zemessargi, robežsargi, policisti un ugunsdzēsēji. Parādi komandēja Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris pulkvedis Armands Saltups, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Parādē arī piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Pie Brīvības pieminekļa Valsts prezidents arī teica runu, kurā akcentēja, ka Latvija ir tik stipra, cik ir mūsu vēlme to aizstāvēt. Viņš teica, ka katrs, kurš iesaistās zemessardzē, kurš iesaista savus bērnus jaunsardzē, dod nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas drošībā. Viņš arī pauda, ka liela loma valsts aizsardzībai ir sabiedroto bruņotajiem spēkiem, kas ir gatavi aizstāvēt Latviju, tomēr arī pašiem ir jābūt gataviem cīnīties par valsti. Viņš arī izteica lepnumu par Latvijas bruņotajiem spēkiem un nodēvēja par mūsu tautas spēka un drosmes simbols.

Foto

Video

Reportāžu no militārās parādes skaties TV3 ziņās plkst. 19:00!

Lasi vēl