Latvija iesaistījusies starptautiskā koalīcijā cīņai pret “Islama valsti”

Pievienot komentāru
Latvija iesaistījusies starptautiskā koalīcijā cīņai pret “Islama valsti”
Foto: AFP/SCANPIX

Lai koordinētu starptautiskās sabiedrības rīcību cīņai pret džihādistu grupējumu “Islama valsts”, ASV sadarbībā ar sabiedrotajiem ir izveidojušas starptautisku koalīciju, kurā iesaistījusies arī Latvija, stāstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

“Vērtējot pēdējo nedēļu notikumus Irākā un Sīrijā, Latvija uzskata, ka teroristiskais grupējums rada nopietnus draudus drošībai plašākā Tuvo Austrumu reģionā, kā arī rada apdraudējumu sabiedrotajiem un partneriem visā pasaulē, ieskaitot Latviju,” norādīja K. Eihenbaums, skaidrojot, ka “Islama valsts” darbība ir pierādījusi tās necilvēcīgo, noziedzīgo un barbarisko dabu, kas ir novedusi pie ievērojamiem cilvēku upuriem un traģiskām humanitārajām sekām visā reģionā.

“Starptautiskajai koalīcijai sniegt atbalstu gatavību paudušas gandrīz četrdesmit pasaules valstis, tai skaitā Baltijas valstis. Latvijas izsaka visstingrāko atbalstu ASV iniciatīvai par starptautiskās sabiedrības apvienošanu cīņai pret “Islāma valsti”,” piebilda K. Eihenbaums.

Latvija tūlītējam atbalstam gatava sniegt humāno palīdzību konflikta teritorijā nonākušajiem civiliedzīvotājiem, kā arī ir gatava izskatīt citas palīdzības iespējas.

“Vienlaikus paredzēts, ka Latvija nodrošinās nepieciešamos nacionālos pasākumus, lai nepieļautu ārvalstu kaujinieku vervēšanu Latvijas teritorijā, Latvijas valstspiederīgo nelikumīgu iesaisti bruņotajos konfliktos ārvalstīs, kā arī cita atbalsta sniegšanu teroristiem,” norādīja K. Eihenbaums.

Jau ziņots, ka “Islama valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem un 30.jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

“Islama valsts” vēl nesen darbojās kā “Al Qaeda” atzars. Tomēr, kad tam Sīrijā izvērsās konflikts ar otru “Al Qaeda” sabiedroto – grupējumu “Al Nusra” -, teroristu tīkla vadība no “Islama valsts” norobežojās un par savu vienīgo sabiedroto atzina “Al Nusra”.