Latvijā ieradušies vairāki Beļģijas žurnālisti

0 Komentāru
Latvijā ieradušies vairāki Beļģijas žurnālisti
Satiksmes sastrēgums uz Vanšu tilta. (Foto: LETA)

Lai iepazītos ar topošo Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmu, Rīgā oktobrī un novembrī viesosies kultūras žurnālisti no Beļģijas, informēja Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas departamenta projektu koordinatore Rita Lūse.

Lūse norādīja, ka no šodienas, 13. oktobra, līdz 15. oktobrim Latvijā notiks Beļģijas mākslas žurnālistu vizīte, savukārt no 2. novembra līdz 4. novembrim Latviju apmeklēs mūzikas žurnālisti.

“Vizītes mērķis ir iepazīstināt beļģu žurnālistus ar prezidentūras kultūras programmu, kas īpaši tiek gatavota Beļģijai, un veicināt ārvalstu mediju interesi par Latviju kā uzticamu un interesantu kultūrtūrisma galamērķi. Prezidentūra ES Padomē ir iespēja ne tikai ietekmēt politisko lēmumu pieņemšanu, bet arī pierādīt Latvijas tradicionālās un mūsdienu kultūras konkurētspēju,” skaidroja Lūse, piebilstot, ka žurnālistu vidū būs mākslas kritiķis Josts de Gēsts, kurš pārstāv Beļģijas lielāko dienas laikrakstu “Het Laatste Nieuws” un mākslas aktualitātēm veltīto interneta portālu “Mu in the City”. Tāpat Rīgā viesosies Sems Steverlinks, kura raksti atrodami flāmu dienas laikrakstā “De Standaard”, žurnālā “Brussel Deze Week”, kā arī mākslas izdevumos “H art”, “The Word Magazine” un dažādos vizuālajai mākslai veltītos interneta medijos.

Vizītes laikā plānotas beļģu mākslas žurnālistu tikšanās ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Laikmetīgās mākslas centra pārstāvjiem, izstāžu kuratoriem un māksliniekiem. Savukārt mūzikas žurnālisti tiksies ar Latvijas Radio kora, kamerorķestra “Sinfonietta Rīga”, džeza festivāla “Rīgas ritmi” pārstāvjiem un latviešu mūziķiem.

Paredzēts, ka žurnālisti apmeklēs Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku, mākslas muzeju “Rīgas Birža”, ekspozīciju Stūra mājā, Rīgas Centrāltirgu un Spīķeru kvartālu.

Latvijas prezidentūra ES Padomē norisināsies nākamā gada pirmajā pusgadā.

0 Komentāru