Latvijā ieradušies Spānijas karavīri un militārā tehnika

2 komentāri

Šodien Rīgas ostā ieradās Spānijas bruņoto spēku karavīri, militārā tehnika un ekipējums. Spānijas karavīri ir daļa NATO daudznacionālās kaujas grupas, kas mūsu valstī uzturēsies līdz janvārim.

Vairāk nekā 300 Spānijas karavīru ieradās Latvijā jau piektdien, bet šodien Rīgas ostā nogādāta Spānijas bruņoto spēku tehnika, tostarp tanki, kājnieku kaujas mašīnas, atbalsta tehnika, kā arī inženieru un loģistikas tehnika.

Huans Katrovjeho Garsija
Pulkvežleitnants

Šodien mēs saņēmām kaujas tehniku un loģistikas tehniku, kā arī konteinerus, kuros ir tehnikas apkopei un uzturēšanai nepieciešamie materiāli. Vēlos uzsvērt, ka šodien uz Latviju tika nogādātas kājnieku kaujas mašīnas un tanki, kas ir aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām. Tas ir Spānijas ieguldījums NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā.

Bruņoto spēku tehnika šodien un rīt tiks transportēta uz Ādažu bāzi, tāpēc autovadītājiem jārēķinās ar iespējamiem īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem. Atgādinām, ka pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā.

Foto

2 komentāri